Dziś mamy 13 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

28 grudnia 2022

Niska temperatura nie przeszkodziła w wizycie. Przedszkolaki w bibliotece

fot. powierzone

fot. powierzone

Mimo niskiej temperatury dzielne Jeżyki, Misiaczki i małe Motylki z Przedszkola Wesoła Piątka przybyły do Biblioteki Dziecięcej.

Na rozgrzanie zatańczyliśmy do Mikołajowej Piosenki. Dzieci wysłuchały opowiadania „Krecik i sanki” oraz opowiedziały jak można bawić się na śniegu i co im się z zimą kojarzy. Nawiązaliśmy też do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie  z zagadkami. Motylki pokolorowały portret Świętego Mikołaja, a Jeżyki i Misiaczki  wykonały piękne ozdoby choinkowe. Dzięki temu biblioteczna choinka stała się kolorowa i wesoła, a pod nią dzieci znalazły drobny upominek.

Materiał: Anna Splitt / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień Chorych na Parkinsona. Symbolem czerwony tulipan

Światowy Dzień Chorych na Chorobę #Parkinsona ustanowiono w 1997 roku przez Europejskie Stowarzyszenie Chorych na Chorobę Parkinsona w rocznicę urodzin londyńskiego lekarza Jamesa Parkinsona, który jako pierwszy rozpoznał i opisał objawy tego schorzenia. Warto dodać, iż 11 kwietnia 1997 roku Europejskie Stowarzyszenie na Rzecz Chorych na Parkinsona ogłosiło niezwykle ważną Kartę Praw Osób Chorych.

(czytaj więcej)
0

Dzień Czekolady. Pierwszą tabliczkę wyprodukowano blisko 200 lat temu

Dziś Dzień Czekolady. To jeden z najpopularniejszych słodkich# przysmaków.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed owadami. Środki powinny posiadać pozwolenie na obrót

Chroniąc się przed owadami, często stosujemy produkty# do ich odstraszania. Możemy wybrać repelenty w sprayu, płynie, mleczku, kremie, żelu czy chusteczki.

(czytaj więcej)