Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

18 marca 2023

Nie żyje Edmund Lepak. Przez wiele lat wzbogacał zbiory muzeum

fot. Szymon Niemczewski

fot. Szymon Niemczewski

Ze smutkiem zawiadamiamy, że 18 marca 2023 r. zmarł Edmund Lepak.

Pan Edmund przez długie lata wzbogacał zbiory naszego muzeum. Z jego rąk do muzealnych zbiorów trafiło kilkaset obiektów, od drobiazgów jak gwoździe pochodzące ze stoczni Fabiana Macierzyńskiego, przez wannę kolebkową, na nagrobkach z nieistniejącego cmentarza przy ul. Mickiewicza kończąc. 

Panie Edziu, będzie nam brakować Pańskich opowieści o nakielanach i nakielskich budynkach, powiedzeń "Przyniosłem zabytek z minionej epoki" albo "A to takie stare pierdolitko."

Msza św. i ceremonia pogrzebowa rozpoczną się 22 marca 2023 r. o godz. 11.30 w kaplicy cmentarnej przy ul. Bohaterów.

Materiał: Tomasz Pasieka / Muzeum Ziemi Krajeńskiej

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 38 13

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)