Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

03 grudnia 2023

Nie trudno było o upadek. Wytrwałość i zgranie podczas wędrówki

fot. powierzone

fot. powierzone

Dzisiejszą wędrówkę rozpoczęliśmy# w Chobielinie i szliśmy w stronę miejscowości Tur po południowym brzegu Noteci.

Pogoda dopisywała, było koło zera, wszystko było przykryte świeżym śniegiem co w nocy napadał. Przez to zrobiło się niebezpiecznie bo pod kołderką białego puchu znajdował się lód i nie trudno było o upadek. Liczne rowy melioracyjne sprawiały że często musieliśmy zawracać i szukać innej drogi.

Z założonych 15km zrobiło się 18km. Zmęczeni, ale i zadowoleni dotarliśmy do celu. Niestety coraz rzadziej pada u nas śnieg tym bardziej warto wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję żeby wyjść na spacer i pochodzić w  śniegu. Pomimo niebezpieczeństw jakie dzisiaj napotkaliśmy dziękuję całej ekipie za niesamowitą wytrwałość i zgranie  podczas wędrówki.

Organizator: Maciej Boinski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 51 30

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)