Dziś mamy 23 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

18 kwietnia 2024

Mundurowi odpowiadali na pytania maturzystów. Policjanci w "Żegludze"

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Policjanci przeprowadzili kolejne zajęcia# dla uczniów, tym razem z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła, podczas których zachęcali młodych ludzi, by po ukończeniu szkoły wstąpili w policyjne szeregi.

Policjanci, podczas spotkań z tegorocznymi maturzystami, zachęcają młodych ludzi, aby ci, po ukończeniu szkoły, przywdziali niebieski mundur.

Jedno z takich spotkań miało miejsce wczoraj (16.04.24) i odbyło się w murach Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle. Policjanci nakielskiej prewencji st. post Wiesława Ambrozik, st. sierż. Mateusz Duda, st. sierż. Włodzimierz Michalski oraz reprezentująca komendę w Mroczy st. post. Natalia Tamas, opowiadali o swojej służbie, wskazując, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa społecznego i jaką rolę w jego utrzymaniu spełnia policja.

Młodzież zdobyła najważniejszą wiedzę w zakresie wymagań, jakie musi spełnić kandydat do tej formacji mundurowej oraz jakie dokumenty i gdzie powinien złożyć. Omówione zostały również wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego, począwszy od testu wiedzy, na komisji lekarskiej skończywszy. Podczas spotkania wykorzystano także prezentacje multimedialne przybliżające wskazaną tematykę.

Na koniec, pojawiło się wiele pytań, na które mundurowi skrupulatnie odpowiadali, rozwiewając nasuwające się wątpliwości.

Przypominamy, że zainteresowane osoby mogą złożyć kwestionariusz kandydata do służby w Policji w dowolnym momencie w Komendzie Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.

Materiał: st. post. Wiesława Ambrozik, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 23

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)