Dziś mamy 4 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

15 września 2023

Kosmetyki do cery naczynkowej z apteki - składniki, które naprawdę działają

Jakie składniki aktywne są skuteczne w łagodzeniu objawów cery naczyniowej? Dobry krem na# naczynka i zaczerwienienia wzmacnia naczynia krwionośne i zapobiega ich rozszerzaniu, a w dalszej kolejności pękaniu. Sprawdź, jakie korzyści niesie ze sobą regularne stosowanie kremów ochronnych do cery naczyniowej. W której aptece szukać sprawdzonych preparatów o udowodnionym działaniu klinicznym?

Najważniejsze pytanie: jak zadbać o cerę naczynkową?

Wrażliwa skóra naczynkowa to cera mocno reagująca na wszelkie zmiany temperatury, wiatr, stres, słońce, a także składniki wielu kosmetyków. Ma skłonność do zaczerwienienia i powstawania drobnych pajączków naczyniowych (teleangiektazji). Aby do tego nie doprowadzić, należy ją delikatnie oczyszczać środkami myjącymi przeznaczonymi do typu cery oraz sięgać codziennie po kremy ochronne do cery naczynkowej. Warto mieć świadomość, że brak prawidłowej pielęgnacji może prowadzić do problemów dermatologicznych, na przykład do trądziku różowatego.

Sekret skutecznych kremów i preparatów do cery naczynkowej

Jakie kremy na naczynka stosować? Sięgaj po preparaty z kategorii dermo kosmetyków i produkty apteczne o przebadanym działaniu: https://drmaxdrogeria.pl/twarz/pielegnacja-twarzy/pielegnacja-cery/cera-naczynkowa. Pod tym adresem znajdziesz kremy do cery naczynkowej zawierające takie składniki jak:

  • wyciąg z kasztanowca, z korzenia lukrecji,

  • niacynamid, czyli witaminę B3,

  • witamina C, K i E,

  • flawonoidy,

  • gliceryna,

  • arbutyna,

  • hesperydyna,

  • aloes,

  • glukonolakton,

  • pantenol, alantoina.

Wszystko, co musisz wiedzieć o kremach na naczynka

Krem na pękające naczynka na twarzy obkurcza małe żyłki i wzmacnia ich ścianki. Zadaniem preparatów do cery naczynkowej jest więc wyciszenie skóry – w konsekwencji cera staje się mniej zaczerwieniona i pojawia się mniej teleangiektazji. Przy pielęgnacji cery naczyniowej pamiętaj, że krem to nie wszystko. Rumień mogą zaostrzać zaburzenia hormonalne, używki, słońce, sauna, gorące kąpiele i stres – jeśli tylko to możliwe, ograniczaj te czynniki do minimum. Stosuj na dzień krem SPF – możesz sięgnąć po kremy na naczynka na twarzy zawierające „wbudowaną” ochronę przed UV lub zastosować krem SPF jako dodatkową warstwę ochrony.

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)