Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

27 maja 2024

Konkurs wiedzy o profilaktyce uzależnień. Wyłoniono laureatów

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Po raz kolejny policjanci z Nakła zorganizowali Powiatowy Konkurs #Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień. Swoją wiedzę sprawdzali uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych naszego powiatu.

W Nakielskim Ośrodku Kultury w Nakle nad Notecią został przeprowadzony XVIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień, skierowany do uczniów najstarszych klas szkół podstawowych z terenu powiatu nakielskiego. Przedsięwzięcie organizowali policjanci przy współpracy z Komisjami Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającymi na terenie każdej z gmin.

Celem konkursu było przede wszystkim promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży, pogłębianie wiedzy na temat zagrożeń związanych z uzależnieniami oraz kształtowanie postaw i zachowań prozdrowotnych. Ale również, sprawdzenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności karnej wynikającej z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą, a ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań z zakresu profilaktyki uzależnień.

Ostatecznie, najwyższą liczbę punktów i pierwsze miejsce zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej w Rynarzewie Zofia Wojciechowska. Drugie zajęła Julia Piechowiak ze Szkoły Podstawowej w Królikowie, a na trzecim uplasowała się Lena Karmowska reprezentująca Szkołę Podstawową w Dziewierzewie.

Z uwagi na niewielką różnicę punktową, o przysłowiowy włos, w tym roku przyznano dodatkowo czwarte i piąte miejsce, które zajęli odpowiednio:

• Marcel Berka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie,

• Julia Słupikowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku.

Zwycięzcy oraz wszyscy pozostali uczestnicy konkursu zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi, których fundatorami były Gminne Komisje Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła, Szubina, Kcyni, Mroczy i Sadek. Nagrody w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią komisarza Jana Poźniaka wręczał Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią nadkomisarz Jarosław Żelechowski.

Wszystkim uczestnikom, którzy „podjęli rękawice” i zmagali się w konkursie o tak trudnej, ale społecznie ważnej tematyce, serdecznie gratulujemy!

Materiał: st. post. Wiesława Ambrozik, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)