Dziś mamy 17 kwietnia 2024, środa, imieniny obchodzą:

27 lutego 2024
Wiadomości z regionu

Kierował pod wpływem MDMA. 20-latek stracił prawo jazdy

fot. KMP w Bydgoszczy

fot. KMP w Bydgoszczy

Każdego dnia #bydgoscy policjanci zatrzymują osoby łamiące prawo. Wśród nich są również te, które mają związek z narkotykami. Niejednokrotnie jest tak, że kierują pojazdem pod ich wpływem lub są one poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Nie inaczej było minionej doby.

Wczoraj (26.02.2024) około 21.20 policjanci ruchu drogowego bydgoskiej komendy miejskiej, jadąc na zdarzenie drogowe zaistniałe na ulicy Grunwaldzkiej, zwrócili uwagę na osobowego hyundaia, którego kierujący nie utrzymywał prostego toru jazdy oraz wykonywał gwałtowne manewry. Natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej przy ulicy Kruszwickiej. Już podczas podchodzenia do pojazdu zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie mężczyzny siedzącego za kierownicą. Podczas rozmowy funkcjonariusze zauważyli u niego objawy wskazujące na kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków – rozszerzone źrenice i nadmierne pobudzenie. Poddali 20-latka badaniu testerem Multi-Drug, który na miejscu pokazuje czy osoba jest pod wpływem zabronionych substancji. Wyszło na jaw, że kierował on hyundaiem tucsonem  będąc pod wpływem MDMA. Na tym jednak nie koniec. Okazało się również, że mężczyzna ma przy sobie słoik z kilkoma gramami suszu roślinnego oraz woreczek ze skrystalizowaną substancją. Wstępne badanie potwierdziło, że zabezpieczone substancje to marihuana i 2-CB. Bydgoszczanin został zatrzymany. Odpowie za posiadanie środków zabronionych ustawą przeciwdziałaniu narkomani oraz prowadzenie pojazdu pod ich wpływem. Stracił również prawo jazdy.

Konsekwencje swoich wcześniejszych czynów oraz, jak się okazuje, kolejnego poniesie 39-letni mieszkaniec naszego miasta, którego zatrzymali kryminalni z komisariatu na bydgoskim Błoniu. Ustalili oni, że poszukiwany listem gończym, wydanym przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy celem doprowadzenia do placówki penitencjarnej, przebywa w lokalu przy ulicy Skarżyńskiego, gdzie skierowali wczoraj swoje kroki. Tuż po 10.00 zauważyli go w osobowej hondzie na parkingu centrum handlowego i tam go zatrzymali. Chwile później ujawnili przy mężczyźnie woreczek z kilkoma gramami suszu roślinnego. Dodatkowo okazało się, że bydgoszczanin nie ma prawa jazdy. Już rozpoczął odbywanie zasądzonej kary w areszcie śledczym.

Materiał: kom. Lidia Kowalska / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 15 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (6)

  Szrajberplac, w dniu 27-02-2024 12:52:14 napisał:

  A Wąsika I Kamińskiego nie mogli odnaleźć u PAD w pałacu

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Xd, w dniu 27-02-2024 13:02:30 napisał:

  Zobaczcie już pierwszy idiota Nakielski nie na temat. Jakim trzeba być debilem żeby nie wiedzieć o czym jest artykuł. Myślę że następni nie pójdą tą drogą. Cały czas piszę czytać i jeszcze raz czytać ze zrozumieniem. Czy tak trudno chyba że edukację zakończono na 1 klasie podstawówki. Pozdrawiam normalnych ludzi.

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Szrajber, w dniu 27-02-2024 15:41:32 napisał:

  Jak nie na temat piszą. Zwykłego szaraczka policja czy skarbówka znajdzie i dojedzie. A jak masz układy jak ludzie z pierwszego postu to musi być afera krajowa, aby odpowiednie służby cis zrobiły. A gdzie kara za respiratory, za 70 baniek przeje...e przez pis. Policja jakoś tego nie widzi bo nic nie robi. Ja za 70 baniek bym siedział!

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Kg, w dniu 27-02-2024 18:24:59 napisał:

  Jak to Kaczor mówił że Polacy dzielą się na idiotów i pożytecznych idiotów.I wszystko w temacie.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Zajęcia lotnicze. Sprzyjające warunki pogodowe

Od kilku dni sprzyjające warunki pogodowe umożliwiły przeprowadzenie #zajęć lotniczych w JRS Kowalewko.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)