Dziś mamy 26 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

19 kwietnia 2024

Kandydaci oskarżają siebie nawzajem. Sprawa w sądzie i prokuraturze

fot. archiwum

fot. archiwum

Kampania przed drugą turą wyborów w gminie Sadki przybrała# dość niecodzienną formę. Kandydaci na wójta oskarżają siebie nawzajem. Sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Nakle i Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Co zarzucają sobie Dariusz Gryniewcz i Michał Piszczek?

Mieszkańcy sadkowskiej gminy chyba jeszcze nigdy nie obserwowali tak zaciętej kampanii wyborczej. We wtorek, 16 kwietnia do nakielskiej prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez jeden z komitetów wyborczych w gminie Sadki. Złożył je obecny wójt Dariusz Gryniewicz. Jego zdaniem, kontrkandydat Michał Piszczek oraz inne nieustalone osoby mogły dopuścić się popełnienia przestępstwa. Na czym miałoby ono polegać? Chodzi o plakaty wyborcze, które na kilka dni przed drugą turą wyborów pojawiły się w miejscowościach gminy Sadki. Informują one o poparciu udzielonemu Michałowi Piszczkowi, a podpisane zostały przez podmiot Inicjatywę Obywatelską. Zdaniem Dariusza Gryniewicza, jego kontrkandydat przyjął w ten sposób korzyść majątkową w postaci plakatów wyborczych, które sfinansowane zostały przez wspomnianą Inicjatywę Obywatelską, a nie przez KKW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni, z którego w wyborach samorządowych startuje Michał Piszczek. - Kto, w związku z wyborami: udziela komitetowi wyborczemu partii politycznej albo koalicyjnemu komitetowi wyborczemu lub przyjmuje w imieniu tych komitetów korzyść majątkową z innego źródła niż z funduszu wyborczego partii politycznej tworzącej komitet wyborczy partii politycznej lub z funduszów wyborczych partii politycznych tworzących koalicyjny komitet wyborczy podlega karze grzywny od tysiąca do 100 tys. zł - zaznaczył Dariusz Gryniewicz w złożonym do prokuratury zawiadomieniu.

Michał Piszczek odpiera zarzuty. W piątek 19, kwietnia złożył do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy pozew w trybie wyborczym. W złożonym do sądu piśmie wnosi o zakazanie Dariuszowi Gryniewiczowi rozpowszechniania nieprawdziwych informacji oraz ich sprostowanie. - Wójt Gryniewicz kłamliwie zarzuca mi popełnienie przestępstwa wyborczego i postanowił oskarżyć mnie o przyjmowanie korzyści majątkowych na rzecz kampanii wyborczej z nielegalnych źródeł! Złożył zawiadomienie do organów ścigania i mimo, iż postępowanie jest w fazie "in rem", a ja w żaden sposób nie jestem jego uczestnikiem. Wójt Gryniewicz postanowił rozpowszechniać oczerniające mnie informacje! - oświadczył Michał Piszczek na swoim portalu społecznościowym.

Wybory na wójta gminy Sadki odbędą się już w najbliższą niedzielę. Czy prokuratura dopatrzy się przestępczych działań w tej kampanii wyborczej? Co zdecyduje sąd? O tym mieszkańcy przekonają się dopiero po wyborach.

Oceń artykuł: 24 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (17) Zgłoś naruszenie zasad

  • -80 (170)

  Wyborca, w dniu 19-04-2024 17:59:31 napisał:

  Gmino Sadki czas na ZMIANY> Gryniewicz was okłamuje i wypisuje bajki z mchu i paproci!! sieje złośc i nienawiść jest mściwy jak jesteście przeciwko jego zdaniu!!!

  odpowiedz

  • 64 (144)

  Marek, w dniu 19-04-2024 18:04:44 napisał:

  Piszczek nieprawidłowo prowadzi kampanie, prokuratura przyjęła sprawę, to pozew złożył i gdzie wynik???, sad nawet nie zajął się sprawa, bo widać,, że pozew bez szans

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 74 (130)

  Gosia, w dniu 19-04-2024 18:05:47 napisał:

  Składanie pozwu,żeby przykryć zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa, , o którym głośno

  odpowiedz

  • 46 (136)

  Skuter, w dniu 19-04-2024 18:12:13 napisał:

  Tylko Pan Gryniewicz człowiek pełen kultury,który każdego człowieka traktuję równo poda rękę sprzątaczce tak samo jak prezesowi dużej firmy, człowiek który dużego wykształcenia i pełnienia funkcji Wójta jest dla każdego taki sam.W niedzielę głosuje na Pana Darka

  odpowiedz

  • 49 (119)

  Sadkowianka, w dniu 19-04-2024 18:15:28 napisał:

  Darek Gryniewicz wygra to jest odpowiednia osoba

  odpowiedz

  • -15 (97)

  Sadkowianin, w dniu 19-04-2024 18:38:40 napisał:

  Pan Gryniewicz donosi na mieszkańców Gminy do prokuratury, ciekawe posunięcie.... #BójtaSięWójta

  odpowiedz

  • 18 (82)

  Tadek, w dniu 19-04-2024 18:41:18 napisał:

  Sadkoeianin nie klam, bo na nikogo nie donosi tylko złożono zawiadomienie jak zwykle to się robi w sytuacji podejrzenia popełnieni przestępstwa.

  odpowiedz

  • 20 (66)

  Marta, w dniu 19-04-2024 18:45:17 napisał:

  W normalnej kampanii p. Piszczek powinien przedstawić argumenty, ale tych mu brakuje, bo nawet mówić nie potrafi. Dlatego jak się prowadzi brudną kampanię to trzeba ponosic konsekwencje

  odpowiedz

  • -15 (43)

  Pytanie, w dniu 19-04-2024 18:51:23 napisał:

  Dlaczego administrator portalu tolerował i toleruje spam komentarzy napisanych przez jednego z kandydatów, łapkowanych botami po 200-300 razy? To jest jak rozumiem ta uczciwa kampania? Więcej wiary w rozum mieszkańców gminy...

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -11 (23)

  wert, w dniu 19-04-2024 18:55:14 napisał:

  To ktoś zrobił niedźwiedzią przysługę kandydatowi z tym poparciem.

  odpowiedz

  • 7 (19)

  stary dziad z gminy, w dniu 19-04-2024 19:21:01 napisał:

  Ja bardzo przepraszam.... Kampania w zenicie, a mi płakać się chce. Mieszkam tu (w gminie tej) już ze 30-35 lat i stary jestem. Zastanawiam się, czy to kampania garniturów co Panowie na sobie mają, czy tych mikrofonów co trzymają w rękach czy o coś innego tu chodzi? Bardzo przepraszam, ale powiem, jak stary dziad: "kiedyś, to życie było prostsze". A co tu się u nas wyprawia? 60+ już tego nie rozumie i się denerwuje. Walka o władzę przybrała charakter taki, że tylko się za głowę łapać. Panowie! Obojętnie który z Was wygra ... Jak staniecie przed lustrem, dzień po wygranej w tych wyborach, to co każdy z Was będzie miał temu w odbiciu do powiedzenia? Bardzo proszę o opamiętanie!!

  odpowiedz

  • 4 (28)

  Cenzor, w dniu 19-04-2024 19:36:45 napisał:

  Kochani przeciw z wczoraj ktoś napisał że Pan Piszek powie że to nie ja,nic o tym nie wiem.i tak się stało- tylko kochani zastanówmy się wszyscy - plakaty z znikąd, powiesił je nikt ,zamówił i opłacił nikt .Spadły z nieba ,niedługo trzeba będzie oglosic códa w gminie Sadki.Zgodnie z przepisami komisji wyborczej zgłoszenie Pana burmistrza Gryniewicza jak najbardziej słuszne.Drodzy mieszkańcy chyba wszyscy jesteście za praworządnością.winni nieuczciwej gry muszą ponieść konsekwencje..

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -3 (5)

  Xxxx, w dniu 20-04-2024 10:41:48 napisał:

  Taki cyrk tylko w Sadkach

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Karolina, w dniu 22-04-2024 11:02:08 napisał:

  Tak,to jest w małych społecznościach .

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Pamiątka A4
20,00 zł PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Budowa magazynów
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)