Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

12 grudnia 2023

Jakie ubezpieczenie na narty w Szwajcarii wybrać?

fot. powierzone

fot. powierzone

Kiedy planujesz zagraniczny wyjazd, trzeba zaopatrzyć się w# odpowiednie ubezpieczenie. Czy jednak każda polisa ubezpieczenia turystycznego zapewni Ci kompleksową ochronę? Sprawdź, jakie będzie odpowiednie ubezpieczenie na wyjazd na narty.

W ogólnym założeniu ubezpieczenie turystyczne ma chronić Cię przed wysokimi kosztami leczenia za granicą. Niemniej to, czy faktycznie zapłacisz za usługi medyczne w zagranicznym szpitalu, zależy przede wszystkim od warunków umowy z ubezpieczycielem. Tym bardziej, jeśli wybierasz się na narty w Szwajcarii.

Czy ubezpieczenie na narty jest niezbędne?

Standardowe ubezpieczenie podróży chroni Cię przed wysokimi kosztami, związanymi z udzieleniem Ci pomocy medycznej. Podróżni najczęściej wybierają zwykłe ubezpieczenie turystyczne. Należy jednak zauważyć, że taka polisa ma swoje wyłączenia z odpowiedzialności. Do najbardziej powszechnych wskazać można urazy, do których doszło w momencie, kiedy osoba ubezpieczona była nietrzeźwa oraz wypadki w trakcie uprawiania sportów ekstremalnych.

Czy wyjazd na narty w Szwajcarii to sport ekstremalny? Wszystko zależy od tego, jak narciarstwo amatorskie bądź profesjonalne definiuje dane towarzystwo ubezpieczeniowe. Jeśli jazdę na nartach znajdziesz wśród wyłączeń, być może właściwym ubezpieczeniem na narty będzie polisa NW i tylko ona zapewni Ci bezpieczny wypoczynek.

Uważaj! Za to możesz zapłacić w Szwajcarii!

Opieka medyczna w Szwajcarii jest na wysokim poziomie, ale bez odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego bywa droga. Co prawda około 60 zł za dzień pobytu w szpitalu czy niecałe 150 zł za wizytę u lekarza to nie fortuna, o tyle trzeba mieć na uwadze takie wydatki jak 50% kosztu transportu karetką lub śmigłowcem do szpitala, czy też 100% kosztów transportu do Polski.

W ramach jakich zdarzeń otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia turystycznego?

Standardowe ubezpieczenie turystyczne online obejmuje podstawowe ryzyka, na jakie narażony jest każdy turysta. Polisa pokryje zatem koszty leczenia związane z wypadkiem lub chorobą oraz w przypadku pogorszenia stanu zdrowia. Ubezpieczyć możesz nie tylko siebie, ale również bagaż czy organizację samego wyjazdu, np. na wypadek odwołania czy opóźnienia podróży.

Ochroną objęte są także następstwa wypadków, jednak istnieją tu pewne ograniczenia. Przykładem może być ubezpieczenie turystyczne w Balcia, które znajdziesz na stronie: https://balcia.pl/pl/ubezpieczenie-podrozne. W warunkach umowy istnieje bowiem zapis, że odszkodowanie za wypadek spowodowany w czasie jazdy na nartach przysługuje wyłącznie kiedy ubezpieczony poruszał się po wyznaczonych trasach. Ponadto bardziej zaawansowane formy narciarstwa traktowane są jako sporty ekstremalne, a zatem wyłączone z ochrony. Wówczas konieczne jest wykupienie także ubezpieczenia NW.

Zanim kupisz, sprawdź czy Twoje ubezpieczenie podróży posiada te cechy!

Jakie ubezpieczenie na narty wybrać? Przed wykupieniem polisy koniecznie sprawdź warunki ochrony i wszystkie wyłączenia. Granica między poszczególnymi pojęciami może być płynna, dlatego warto wybierać oferty, które w przejrzysty sposób informują Cię o zakresie ubezpieczenia jak np. Balcia. Często oprócz standardowej polisy zaleca się także typowe ubezpieczenie turystyczne na narty, które zapewnia Ci ochronę na każdą ewentualność związaną z uprawianiem sportów zimowych. Jeśli planujesz zimowe szaleństwa, zamiast standardowego ubezpieczenia podróżnego, wybierz Extreme od Balcia Insurance.  

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)