Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

09 maja 2024

Globalna platforma dla uczniów i nauczycieli. Bezpłatny dostęp

fot. pixabay

fot. pixabay

Ministerstwo Edukacji Narodowej nawiązało partnerstwo# z firmą Canva – globalną platformą do komunikacji wizualnej. W ramach programu Canva for Education wszyscy nauczyciele uczący w szkołach i uczniowie od klasy IV szkoły podstawowej otrzymają bezpłatny dostęp do zaawansowanej wersji platformy. Dzięki współpracy, MEN nie poniesie żadnych kosztów, a darmowy dostęp do aplikacji otrzymają uczniowie i nauczyciele.

Celem współpracy jest zachęcanie uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wykorzystywania kreatywności i innowacji w komunikacji cyfrowej i dostarczenie im praktycznego narzędzia.

Uczniowie i nauczyciele będą mogli uzyskać bezpłatny dostęp do zaawansowanej wersji Canva for Education za pośrednictwem swojego loginu w Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej (ZPE), dostępnej na stronie www.zpe.gov.pl. Osoby, które jeszcze nie posiadają loginu do swojego konta na ZPE mogą go uzyskać od dyrektora szkoły lub szkolnego administratora IT. Szczegółowe informacje na temat logowania i korzystania z aplikacji Canva są dostępne na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej.

Canva for Education została w całości przetłumaczona na język polski. Po zalogowaniu się do aplikacji należy zmienić w ustawieniach język angielski na język polski. Od czerwca br., przy logowaniu do aplikacji za pośrednictwem ZPE, język będzie automatycznie ustawiany na polski.

Jako Ministerstwo Edukacji Narodowej zapewniamy szkołom dostęp do nowoczesnego, prostego w obsłudze oprogramowania, które będzie mogło być wykorzystywane w edukacji. Wierzymy, że dzięki temu zwiększy się skuteczność uczenia się i nauczania. Będzie to także impuls do działań kreatywnych i rozwijania pasji artystycznych dzieci i młodzieży – informuje wiceminister Katarzyna Lubnauer.

Z platformy Canva for Education korzysta ponad 60 milionów użytkowników na całym świecie. Oferuje ona szeroką gamę funkcji i narzędzi opartych na sztucznej inteligencji do tworzenia profesjonalnych i atrakcyjnych materiałów wizualnych. Jest to cenne narzędzie zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów, wspierające rozwój cyfrowej kreatywności. Młodzi ludzie nabędą umiejętności przyszłości, dzięki czemu staną się lepiej przygotowani do coraz bardziej zmieniającego się cyfrowego świata.

Canva dla Edukacji ma na celu zapewnienie uczniom i nauczycielom dostępu do innowacyjnych narzędzi komunikacji wizualnej, które przyczyniają się do rozwoju ich umiejętności i wspierają kreatywność w klasie. Partnerstwo z polskim Ministerstwem Edukacji Narodowej odzwierciedla znaczący udział Canvy w społeczności edukacyjnej w Polsce, ponieważ szkoły i uniwersytety stają się coraz bardziej świadome potrzeby przyjaznych dla użytkownika platform projektowych, zarówno do nauczania, jak i uczenia się - powiedziała Petia Maximova, Head of Canva for Education, EMEA.

Uruchomiona w 2013 roku Canva to internetowa platforma do komunikacji wizualnej. Aplikacja charakteryzuje się prostym i intuicyjnym interfejsem oraz bogatą biblioteką szablonów, zdjęć, grafik, czcionek, materiałów wideo, klipów audio.

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej

Oceń artykuł: 18 14

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (4)

  Ja, w dniu 09-05-2024 17:15:47 napisał:

  Wsadźcie to to coś gdzieś .Nauczyciele prowadzą nauczanie nie jakieś badziewie .Tą waszą tak zwaną szcztuczną inteligencję wsadźcie do śmieci .

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Ja, w dniu 10-05-2024 21:29:32 napisał:

  Jak patrzę na nauczanie nauczycieli to jestem za sztuczną inteligencją.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

KOBIZE
500PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Szkolenie z HACCP
80PLN
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)