Gala wręczenia nagród BohaterON 2021. Patrycja Michalik odebrała dwie statuetki

fot. www.bohateron.pl
Znamy zwycięzców III edycji Nagrody BohaterONy 2021 im. Powstańców Warszawskich# – statuetki przyznane zostały za projekty promujące historię Polski XX wieku, realizowane w 2020 i 2021 roku. Patrycja Michalik nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle otrzymała w kategorii „Nauczyciel” aż dwie złote statuetk od Kapituły Nagrody oraz od publiczności w wyniku głosowania internautów.
Decyzją Kapituły Nagrody i internautów wyróżniono 28 osób, firm, instytucji i organizacji w 7 kategoriach: dziennikarz, firma, instytucja, nauczyciel, osoba publiczna, organizacja non profit i pasjonat. Organizatorzy przyznali również Nagrodę Specjalną – jako wyraz uznania zasług za działalność naukową, publicystyczną oraz filmową – otrzymał prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Wawer, dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.
Nagroda BohaterONy 2021 im. Powstańców Warszawskich została ustanowiona przez organizatorów kampanii BohaterON w celu wyróżnienia tych, których aktywność w szczególny sposób promowała wiedzę o historii Polski z lat 1918–1989 oraz edukację historyczno-patriotyczną. Nagrody przyznano już po raz trzeci.
Spośród zgłoszeń Komitet Organizacyjny Nagrody wybrał po pięciu nominowanych w siedmiu kategoriach: dziennikarz, firma, instytucja, nauczyciel, organizacja non-profit, osoba publiczna i pasjonat. O tym, kto zostanie laureatem Złotych, Srebrnych i Brązowych BohaterONów, zdecydowała Kapituła Nagrody pod przewodnictwem prof. Piotra Glińskiego, Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W Kapitule zasiadają: Powstańcy Warszawscy, przedstawiciele polskiego rządu, historycy, osoby publiczne, oraz ambasadorzy kampanii BohaterON – włącz historię!. Ponadto, na podstawie wyników głosowania internautów w każdej kategorii przyznano Złotego BohaterONa Publiczności.
LAUREACI NAGRODY BOHATERONY 2021 IM. POWSTAŃCÓW WARSZAWSKICH
KATEGORIA „INSTYTUCJA”:
Złoty BohaterON: Narodowe Centrum Kultury
Srebrny BohaterON: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
Brązowy BohaterON: Biuro Programu ,,Niepodległa”
Złoty BohaterON Publiczności: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
KATEGORIA „ORGANIZACJA NON-PROFIT”:
Złoty BohaterON: Stowarzyszenie Monopol Warszawski – Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich
Srebrny BohaterON: Fundacja Ośrodka Karta
Brązowy BohaterON: Stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji Historycznej GRYF
Złoty BohaterON Publiczności: Stowarzyszenie Monopol Warszawski – Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich
KATEGORIA „FIRMA”:
Złoty BohaterON: Good Games
Srebrny BohaterON: Galapagos Films
Brązowy BohaterON: PL.2012+
Złoty BohaterON Publiczności: Good Games
KATEGORIA „NAUCZYCIEL”:
Złoty BohaterON: Patrycja Michalik, Szkoła Podstawowa nr 2 im. k. S. Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią
Srebrny BohaterON: Tomasz Banaszkiewicz, Zespół Szkół Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie
Brązowy BohaterON: Szymon Wiśniewski, Zespół Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu
Złoty BohaterON Publiczności: Patrycja Michalik, Szkoła Podstawowa nr 2 im. k. S. Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią
KATEGORIA „OSOBA PUBLICZNA”:
Złoty BohaterON: Maria Stachurska
Srebrny BohaterON: Ida Nowakowska-Herndon
Brązowy BohaterON: Małgorzata Czerwińska-Buczek
Złoty BohaterON Publiczności: Ida Nowakowska-Herndon
KATEGORIA „DZIENNIKARZ”:
Złoty BohaterON: Redakcja portalu dzieje.pl
Srebrny BohaterON: Tomasz Grzywaczewski
Brązowy BohaterON: Redakcja Tygodnika Solidarność
Złoty BohaterON Publiczności: Tomasz Grzywaczewski
KATEGORIA „PASJONAT”:
Złoty BohaterON: Dorota Bartoszewicz
Srebrny BohaterON: Warszawska Orkiestra Sentymentalna
Brązowy BohaterON: Andrzej Matowski (II Wojna Światowa w Kolorze)
Złoty BohaterON Publiczności: Dorota Bartoszewicz
NAGRODA SPECJALNA BOHATERONY 2021 IM. POWSTAŃCÓW WARSZAWSKICH
Komitet Organizacyjny Nagrody postanowił przyznać jeszcze jedno wyróżnienie. Nagrodę Specjalną – Złotego BohaterONa jako wyraz uznania zasług za rzetelne, wnikliwe, ciekawe, a przede wszystkim pełne pasji opowiadanie historii Polski XX wieku w szczególności historii wojskowości, Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, umundurowania oraz znaków polskich jednostek z okresu II wojny światowej.
Za działalność naukową, publicystyczną oraz filmową realizowaną na najwyższym poziomie, dzięki której kolejne pokolenia mogą poznawać i zrozumieć naszą historię – otrzymał prof. Zbigniew Wawer – dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Nagrodę Specjalną wręczył prof. Piotr Gliński, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Materiał: www.bohateron.pl
Galeria










Czytaj również
- Ślubowanie policjantów. Do służby wstąpiło 36 osób
- Zasłużeni dla regionu. Uroczystość wręczenia odznaczeń
- I zawody w ratownictwie technicznym. Udział wzięło 20 komend straży pożarnej
- Ogromne zainteresowanie akcją! Trwa Motocyklowa Zbiórka Krwi
- Powstaną nowe kluby seniora. Przyznano granty na ponad 2 mln zł
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)
Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad
., w dniu 29-10-2021 13:19:04 napisał:
odpowiedz
MgrInzOdSpawania, w dniu 29-10-2021 14:03:36 napisał:
odpowiedz
Realista, w dniu 29-10-2021 19:13:28 napisał:
odpowiedz
Dr Ohara, w dniu 29-10-2021 20:42:28 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!