Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

24 listopada 2023

Emocjonujące zawody pływackie. Święto Niepodległości ze SWIM CLUB Nakło

fot. MM

fot. MM

W dniu upamiętniającym doniosłe – Święto Niepodległości - społeczność SWIM CLUB NAKŁO #zjednoczyła się w emocjonujących zawodach pływackich, które oddały hołd duchowi niepodległej ojczyzny.

Zorganizowane na basenie Naquarius w Nakle nad Notecią, zawody, zgromadziły entuzjastów pływania oraz ich rodziny.

Zawodnicy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych i w wybranych przez siebie stylach. Każdy znalazł coś czym mógł pochwalić się przed publicznością. Najmłodsi adepci posiłkowali się przyborem a „weterani” pokazywali swoje umiejętności płynąc grzbietem, stylem dowolnym, klasykiem czy stylem motylkowym. Każdy styl wymaga posiadania umiejętności i techniki, które nabył w szkółce SWIM CLUB, a które powodują, że pływanie staje się sztuką. To nowe wyzwania, sprawdzające zarówno szybkość jak i technikę pływacką. Niejeden zawodnik pobił swój rekord.

Liczna widownia skupiona na każdym ruchu, nie szczędziła braw dla tych, którzy pokazywali nie tylko szybkość, ale także precyzję i technikę.

Podczas ceremonii wręczenia nagród nie zabrakło wzruszeń i dumy. Wszyscy młodzi pływacy otrzymali dyplomy, medale i puchary a ubrani zostali w niebieskie koszulki.

Warto pamiętać, że zawody pływackie to nie tylko rywalizacja, ale także integracja. Rodzina, przyjaciele i członkowie z różnych grup wiekowych, kibicowali zawodnikom, tworząc klimat świętowania.

Zawody pływackie z okazji Święta Niepodległości stanowią doskonały sposób na połączenie sportu, patriotyzmu i integracji społecznej. To nie dotyczy tylko przekazów związanych z rywalizacją, ale także podkreśla wartość jednostki i wolności, które są podstawą naszej niepodległej ojczyzny.

Zawody organizowane przez SWIM CLUB NAKŁO zostały dofinansowane z projektu w ramach Programu Mikro Granty, którego Operatorem Krajowym jest Fundacja Orły Sportu, finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którego dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Materiał: Ksenia Jopek / SWIM CLUB NAKŁO

Oceń artykuł: 9 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
KOBIZE
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Diecezjalna pielgrzymka. Rowerem na Jasną Górę

Po raz siódmy z parafii #św. Józefa wyruszyła pielgrzymka „Bydgoski Józef rowerem na Jasną Górę”. „Tworzycie wyjątkową wspólnotę w drodze” – mówił na jej rozpoczęcie bp Krzysztof Włodarczyk, który przewodniczył Mszy św. Będąc w niej – jak dodał ordynariusz – każdy chce doświadczyć obecności Boga, relacji z Nim. – Do pokonywania tej drogi są potrzebne środki – klucze, by otwierać mnie na Boga. Są nimi: słowo Boże, modlitwa oraz sakrament pokuty i pojednania – zaznaczył.

(czytaj więcej)
0

Rozliczanie PIT. Podsumowanie tegorocznej akcji

93 %, czyli blisko 1,1 mln deklaracji podatkowych #za 2023 r. podatnicy złożyli elektronicznie, z czego większość, bo prawie 660 tys. przez usługę Twój e-PIT. Tylko 82 tys. zeznań wpłynęły w wersji papierowej. W tym roku urzędy skarbowe rekordowo szybko zwracały nadpłaty podatku – średnio w ciągu 15 dni. Pierwszy raz z usługi Twój e-PIT skorzystali przedsiębiorcy, którzy w naszym województwie złożyli w ten sposób 213 tys. dokumentów. Organizacje Pożytku Publicznego (OPP) mogą w tym roku otrzymać rekordową sumę 71 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)