Dziś mamy 13 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

09 lutego 2024

Dzień pizzy w bibliotece. Moc zabawy przy włoskiej muzyce

fot. pow.

fot. pow.

Neapolitańska, rzymska, amerykańska… Każdy rodzaj #i smak pizzy ma swoich miłośników. To danie jest znane i lubiane niemal w każdym zakątku świata. Nic zatem dziwnego, że doczekało się swojego święta – i to więcej niż jednego!

Dzień Pizzy jest bowiem obchodzony aż 3 razy w roku. Wiele restauracji organizuje w tym czasie festiwale, podczas których można spróbować tego specjału z nietypowymi dodatkami. Niektórzy decydują się również na świętowanie w domu, zapraszając swoich znajomych na kolację z pizzą w roli głównej.

Jeżyki natomiast postanowiły uczcić ten pyszny dzień w Bibliotece Dziecięcej. Spotkały się tam z Francesscą, która przeczytała im bajeczkę, opowiedziała o włoskich tradycjach oraz poczęstował pizzą. Dzieci mogły z papieru wyczarować własny przysmak, a na koniec brały udział w zabawach tematycznych, przy muzyce włoskich wykonawców.

Materiał: Anna Splitt / Biblioteka Dziecięca w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 18 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nieprawidłowości u 36 producentów. Kontrole jakości miodów

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) przeprowadziła #planowe kontrole miodów u producentów na terenie całego kraju. Kontrole przeprowadzono w IV kwartale 2023 r. Najwięcej nieprawidłowości stwierdzono w przypadku znakowania miodów.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytoriasów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed owadami. Środki powinny posiadać pozwolenie na obrót

Chroniąc się przed owadami, często stosujemy produkty# do ich odstraszania. Możemy wybrać repelenty w sprayu, płynie, mleczku, kremie, żelu czy chusteczki.

(czytaj więcej)