Dziś mamy 2 marca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2023

Dwa złote medale dla nakielanki. Doskonałe wieści z Tajlandii

fot. Sekcja Podnoszenia Ciężarów START Bydgoszcz

fot. Sekcja Podnoszenia Ciężarów START Bydgoszcz

Świetne mikołajkowe wieści płyną do nas z Tajlandii#, bowiem Paulina Przywecka-Puziak wywalczyła swoje pierwsze złote medale rangi międzynarodowej w seniorskiej karierze.

Zawodniczka Sekcji Podnoszenia Ciężarów START Bydgoszcz zaliczyła wszystkie podejścia na ciężarach 90, 97 i 101 kg, co w rezultacie przyniosło złoty medal w kategorii wagowej do 61 KG oraz w totalu, czyli sumie zaliczonych podejść.

Gdyby tego było mało to nakielanka awansowała w rankingu kwalifikacyjnym do igrzysk paraolimpijskich w Paryżu w 2024 roku, z miejsca 13 na 8. Gratulujemy zawodniczce, trenerowi Damianowi Sikorskiemu i całemu klubowi START Bydgoszcz.

Na drodze do Paryża, na przełomie lutego i marca przyszłego roku, jest jeszcze Puchar Świata w Dubaju. Trzymamy kciuki!

Materiał: Maciej Łuczak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Źródło: Nakielski Sport Sp. z o.o.

Oceń artykuł: 46 16

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Klasyfikacja tusz zwierząt. Egzaminy dla kandydatów na rzeczoznawców

Informacja o egzaminach kwalifikacyjnych w zakresie klasyfikacji tusz# zwierząt rzeźnych w systemie EUROP w I i II kwartale 2024 r.

(czytaj więcej)
0

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj". Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj" – to już kolejna edycja ogólnopolskiej akcji #informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)