Dziś mamy 26 września 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

31 maja 2023

Doceniono wyniki ucznia Krzywoustego. Stypendium dla Bartosza Odora

fot. powierzone

fot. powierzone

Bartosz Odor, finalista 46. Olimpiady Języka Niemieckiego otrzymuje #Stypendium Uniwersytetu im. Christiana Albrechta w Kilonii.

Miło nam poinformować, że Komitet Główny OJN docenił wyróżniające wyniki oraz głębokie zainteresowania Bartosza Odora z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią i zaproponował mu stypendium zagraniczne. Bartoszowi niewiele zabrakło do otrzymania tytułu laureata. Jest to stypendium, które umożliwia Bartoszowi bezpłatny wyjazd do Kilonii i udział w Międzynarodowym Letnim Kursie Językowym Uniwersytetu im.Christiana Albrechta w Kilonii. Dodatkową atrakcję miesięcznego wyjazdu stanowi możliwość wcześniejszego przyjazdu do Kilonii oraz późniejszego wyjazdu. W ten sposób uczestnicy mogą lepiej poznać miasto i okolicę.

Bartosz został zakwalifikowany do grupy na poziomie C2, czyli najwyższym poziomie Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Poziom ten informuje, iż dana osoba rozumie praktycznie wszystko w języku obcym, co czyta i słyszy. Potrafi podsumować informacje z różnych źródeł pisanych i ustnych, odtwarza uzasadnienia i wyjaśnienia w spójnej prezentacji. Potrafi wyrażać się spontanicznie, bardzo płynnie i umie dokładnie wyjaśnić niuanse znaczeniowe także w bardziej złożonych sytuacjach.

Program stypendium ma umożliwić uczestnikom rozwój kompetencji językowych oraz zdobycie realioznawczych informacji o współczesnych Niemczech (język, społeczeństwo, państwo i kultura). Tak więc obejmuje on zagadnienia programowe olimpiady.

Warto podkreślić, ze zdobycie tytułu finalisty 46. OJN zagwarantowało Bartoszowi zwolnienie i uzyskanie wyniku 100% na egzaminie dojrzałości z języka niemieckiego na wybranym poziomie oraz studia filologiczne na każdej uczelni w Polsce. Ma on również możliwość podjęcia studiów niefilologicznych na wielu innych kierunkach oferowanych przez uczelnie wyższe.

Bartosz jest niezwykle skoncentrowany na poszerzaniu swoich umiejętności językowych. Jestem więc pewna, że za rok powtórzy swój sukces, zdobywając tytuł finalisty lub laureata, czego mu bardzo życzę. Do olimpiady przygotowała ucznia nauczycielka języka niemieckiego, Rozalia Wencel. Bartoszu, wszyscy jesteśmy z ciebie dumni i trzymamy kciuki!

Materiał: Rozalia Wencel

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 39 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Konkurs na najlepszą pracę magisterską. Zgłoszenia do 15 października

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do 35. edycji konkursu# Ministra Spraw Zagranicznych na najlepszą pracę magisterską z zakresu polskiej polityki zagranicznej. Prace należy przesyłać do MSZ do 15 października. Na zwycięzcę – zdobywcę nagrody I stopnia czeka nagroda w wysokości ok. 13 tys. złotych i staż w centrali MSZ lub w placówce zagranicznej.

(czytaj więcej)
0

O przyszłości onkologii w Polsce. Cztery spotkania edukacyjne

Polskie Towarzystwo Onkologiczne zaprasza #przedstawicieli organizacji pacjentów na cykl spotkań edukacyjnych

(czytaj więcej)
0

"Bohaterowie bez granic". Strażacy opowiadają o doświadczeniach w Grecji

W lipcu 2023 r. moduł GFFFV Poland w składzie #149 strażaków i 49 samochodów wziął udział w akcji gaszenia pożarów lasów w Grecji.

(czytaj więcej)