Dziś mamy 23 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

31 maja 2023

Doceniono wyniki ucznia Krzywoustego. Stypendium dla Bartosza Odora

fot. powierzone

fot. powierzone

Bartosz Odor, finalista 46. Olimpiady Języka Niemieckiego otrzymuje #Stypendium Uniwersytetu im. Christiana Albrechta w Kilonii.

Miło nam poinformować, że Komitet Główny OJN docenił wyróżniające wyniki oraz głębokie zainteresowania Bartosza Odora z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią i zaproponował mu stypendium zagraniczne. Bartoszowi niewiele zabrakło do otrzymania tytułu laureata. Jest to stypendium, które umożliwia Bartoszowi bezpłatny wyjazd do Kilonii i udział w Międzynarodowym Letnim Kursie Językowym Uniwersytetu im.Christiana Albrechta w Kilonii. Dodatkową atrakcję miesięcznego wyjazdu stanowi możliwość wcześniejszego przyjazdu do Kilonii oraz późniejszego wyjazdu. W ten sposób uczestnicy mogą lepiej poznać miasto i okolicę.

Bartosz został zakwalifikowany do grupy na poziomie C2, czyli najwyższym poziomie Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Poziom ten informuje, iż dana osoba rozumie praktycznie wszystko w języku obcym, co czyta i słyszy. Potrafi podsumować informacje z różnych źródeł pisanych i ustnych, odtwarza uzasadnienia i wyjaśnienia w spójnej prezentacji. Potrafi wyrażać się spontanicznie, bardzo płynnie i umie dokładnie wyjaśnić niuanse znaczeniowe także w bardziej złożonych sytuacjach.

Program stypendium ma umożliwić uczestnikom rozwój kompetencji językowych oraz zdobycie realioznawczych informacji o współczesnych Niemczech (język, społeczeństwo, państwo i kultura). Tak więc obejmuje on zagadnienia programowe olimpiady.

Warto podkreślić, ze zdobycie tytułu finalisty 46. OJN zagwarantowało Bartoszowi zwolnienie i uzyskanie wyniku 100% na egzaminie dojrzałości z języka niemieckiego na wybranym poziomie oraz studia filologiczne na każdej uczelni w Polsce. Ma on również możliwość podjęcia studiów niefilologicznych na wielu innych kierunkach oferowanych przez uczelnie wyższe.

Bartosz jest niezwykle skoncentrowany na poszerzaniu swoich umiejętności językowych. Jestem więc pewna, że za rok powtórzy swój sukces, zdobywając tytuł finalisty lub laureata, czego mu bardzo życzę. Do olimpiady przygotowała ucznia nauczycielka języka niemieckiego, Rozalia Wencel. Bartoszu, wszyscy jesteśmy z ciebie dumni i trzymamy kciuki!

Materiał: Rozalia Wencel

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 39 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

(czytaj więcej)