Dziś mamy 4 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 września 2023

Catering pudełkowy jako alternatywa dla fast foodów: Zdrowe wybory w podróży

Osoby, które wybierają się w podróż, bardzo często stoją przed dylematem# – co zabrać ze sobą do jedzenia? Dla wielu jest to też okazja do spożycia czegoś niezdrowego, jak choćby popularnych i łatwo dostępnych fast foodów. Warto pamiętać jednak, że nawet w trakcie kilkugodzinnej drogi dobrze jest zwracać uwagę na to, co jemy. Doskonałym rozwiązaniem na podróż będzie catering dietetyczny.

Dlaczego warto odżywiać się zdrowo w trakcie podróży?

Spożywanie każdego dnia pełnowartościowych posiłków to podstawa dbania o zdrowie. Warto pamiętać o tym również w trakcie podróży. Nawet jednorazowe odstępstwo od codziennych prawidłowych nawyków żywieniowych, może okazać się zgubne dla kontynuowania diety. Dlatego też zamiast zatrzymywać się w popularnych restauracjach typu fast food, lepiej zabrać ze sobą catering pudełkowy. Bezpiecznie zapakowany w poręczne pojemniki, nie stanowi problemu z przewożeniem go w torbie. Również jego odpakowanie i skonsumowanie nie przysparza trudności, więc z łatwością posilimy się na postoju czy nawet w samochodzie, choć ze względów bezpieczeństwa (ryzyko zakrztuszenia), lepiej zdecydować się na pierwsze rozwiązanie.

Z czego powinien składać się posiłek w podróży?

Diety stosowane w podróży, dokładnie tak jak posiłki spożywane na co dzień, powinny składać się z wysokiej jakości produktów dostarczających organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Warto zadbać o to, aby w menu podróżnym nie zabrakło warzyw i owoców, mięsa, produktów pełnoziarnistych oraz nabiału. Wszelkie niezbędne składniki odżywcze, które doskonale uzupełniają zapotrzebowanie organizmu, dostępne są w posiłkach przygotowywanych przez catering dietetyczny taki jak np.Be Diet Catering dieta pudełkowa Bydgoszcz. Dlatego też warto zabrać go ze sobą na drogę, aby mieć pewność, że nawet w trakcie podróży jemy zdrowo i zgodnie z naszym zapotrzebowaniem na kalorie.

Catering dietetyczny w podróży – zalety

Dieta pudełkowa to niezwykle komfortowe rozwiązanie, które praktycznie nie ma wad. Decydując się na tę formę żywienia można cieszyć się zdrowymi, doskonałymi w smaku potrawami, których nie trzeba samodzielnie przygotowywać. Dzięki temu, że każdego dnia są dostarczane pod drzwi domu lub mieszkania, pozwalają zaoszczędzić czas zarówno na odbiorze, jak i robieniu zakupów czy gotowaniu. To doskonałe rozwiązanie dla całej rodziny, które sprawdzi się nie tylko na co dzień, ale również w trakcie podroży. Diety pudełkowe są starannie i bezpiecznie zapakowane, dzięki czemu można je zabrać ze sobą wszędzie, również na wyjazd. Gotowe dania zwalniają nas z obowiązku planowania jadłospisu oraz kupowania produktów niezbędnych do jego przygotowania. To duże udogodnienie, które gwarantuje nam zdrowe posiłki na cały dzień. Podczas podróży nie trzeba opychać się kanapkami czy niezdrowymi przekąskami lub szukać restauracji, w której będzie można zjeść treściwy posiłek. Wystarczy wybrać jedno z pudełek wchodzących w skład cateringu i zjeść zdrowy i smaczny posiłek, który dostarczy nam energii na cały dzień.

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

 

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Barbórka. Tradycyjne święto górnicze

Dzisiaj, 4 grudnia przypada Barbórka - tradycyjne święto górnicze. #Dzień ten obchodzą także geolodzy i inne osoby wykonujące zawody związane z poszukiwaniem paliw kopalnych.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)