Dziś mamy 2 marca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

10 grudnia 2023

Akcja "Rodacy Bohaterom". Zebrano żywność dla potrzebujących

fot. powierzone

fot. powierzone

Fundacja Lex Lupus i Stowarzyszenie Odra-Niemen, które jest pomysłodawcą i głównym #organizatorem, koordynowali w szkołach akcję „Rodacy Bohaterom”.

Akcja trwała od 2.11.2023 r. do 8.12.2023 r. Miała na celu pomoc Kombatantom oraz naszym rodakom mieszkającym na Kresach Wschodnich. Często są to osoby, które kiedyś narażały swoje życie za naszą Ojczyznę, a dziś przyszło im żyć w biedzie i zapomnieniu.

Uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół im. Wł. Łokietka w Lubaszczu postanowili w tym szczególnym czasie, jakim są Święta Bożego Narodzenia, pokazać, że, pamiętają i chcą pomóc.

Zbieraliśmy żywność długoterminową. Ponadto wzięliśmy udział w akcji Samozdjęcie. Fotografie zostaną wywołane i dostarczane wraz z paczkami naszym Rodakom.

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

Materiał: Agnieszka Andrzejewska / Zespół Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Klasyfikacja tusz zwierząt. Egzaminy dla kandydatów na rzeczoznawców

Informacja o egzaminach kwalifikacyjnych w zakresie klasyfikacji tusz# zwierząt rzeźnych w systemie EUROP w I i II kwartale 2024 r.

(czytaj więcej)
0

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj". Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj" – to już kolejna edycja ogólnopolskiej akcji #informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)