Dziś mamy 2 marca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

27 listopada 2023

Znów zachwycił talentem. Szopka Przemysława Kozłowskiego w Hiszpanii

fot. powierzone

fot. powierzone

Przemysław Kozłowski znów zachwycił swoim talentem#. Wykonaną przez artystę bożonarodzeniową szopkę z zapałek można teraz podziwiać aż w Hiszpanii.

Przemysław Kozłowski jest mieszkańcem Słupowa w gminie Sicienko. Wcześniej mieszkał w Grzecznej Pannie. Niepełnosprawny artysta od lat tworzy wyjątkowe dzieła z zapałek. Jest dobrze znany nie tylko w naszym regionie. Przed dwoma laty bożonarodzeniowa szopka jego autorstwa trafiła do Pałacu Prezydenckiego.

W minionym roku Przemysław Kozłowski spotkał się z papieżem Franciszkiem i osobiście przekazał Ojcu Świętemu swoje dzieło - największą szopkę na świecie. Tworzy ją ponad 260 tysięcy zapałek.

W tym roku Przemysław Kozłowski przygotował kolejną niespodziankę. Wykonał szopkę bożonarodzeniową z prawie 160 tys. zapałek. Znakomicie prezentuje się teraz ona w znanej pielgrzymom hiszpańskiej miejscowości Santiago de Compostela. Artysta zawiózł swoje dzieło osobiście. W podróży towarzyszył mu doświadczony pielgrzym, Krzysztof Gutkowski.

Oceń artykuł: 69 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Fotoksiążka A4 28 stron
51,00PLN
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Klasyfikacja tusz zwierząt. Egzaminy dla kandydatów na rzeczoznawców

Informacja o egzaminach kwalifikacyjnych w zakresie klasyfikacji tusz# zwierząt rzeźnych w systemie EUROP w I i II kwartale 2024 r.

(czytaj więcej)
0

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj". Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj" – to już kolejna edycja ogólnopolskiej akcji #informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)