Dziś mamy 17 kwietnia 2024, środa, imieniny obchodzą:

09 lutego 2024

Zmarł emerytowany kapłan diecezji bydgoskiej. Był duszpasterzem leśników

fot. freepik

fot. freepik

W środę, 7 lutego, zmarł ks. prałat #Mieczysław Bieliński, emerytowany kapłan diecezji bydgoskiej.

Wprowadzenie trumny do kościoła św. Urszuli Ledóchowskiej w Bydgoszczy nastąpi w Środę Popielcową – 14 lutego o godz. 18.30. Uroczystości, pod przewodnictwem ordynariusza diecezji bp. Krzysztofa Włodarczyka, rozpoczną się w czwartek, 15 lutego, o godz. 11.00 w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej (ul. Orna 6). Po nich dalsze ceremonie na Cmentarzu Starofarnym przy ul. Grunwaldzkiej w Bydgoszczy.

Ks. Mieczysław Bieliński urodził się 23 sierpnia 1946 roku w Bydgoszczy. Po ukończeniu III Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy wstąpił w 1964 roku do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia diakonatu przyjął 1 maja 1970 roku w gnieźnieńskiej katedrze, a prezbiteratu 28 listopada 1970 roku w bydgoskiej parafii św. Wojciecha z rąk bp. Jana Czerniaka.

Jako wikariusz pracował w: Orzechowie (MB Częstochowskiej), Gnieźnie (św. Michała Archanioła), Czerminie (św. Jakuba Apostoła), Bydgoszczy (św. Wincentego a Paulo, Miłosierdzia Bożego, MB Częstochowskiej).

W latach 1984-2022 był proboszczem parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Bydgoszczy oraz budowniczym kościoła na Miedzynia.

Przez wiele lat pełnił urząd dziekana Dekanatu Bydgoszcz I. Był prałatem, kanonikiem, diecezjalnym duszpasterzem leśników oraz duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…

Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Zajęcia lotnicze. Sprzyjające warunki pogodowe

Od kilku dni sprzyjające warunki pogodowe umożliwiły przeprowadzenie #zajęć lotniczych w JRS Kowalewko.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)