Dziś mamy 14 kwietnia 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

18 lutego 2024

Zebranie sprawozdawcze OSP Polichno. Jednostka ma nowego naczelnika!

fot. BG

fot. BG

W świetlicy wiejskiej odbyło się zebranie sprawozdawcze #Ochotniczej Straży Pożarnej Polichno. Po 25 latach służby w roli naczelnika jednostki rezygnację złożył dh Zdzisław Angielczyk.

W większości jednostek OSP trwają zebrania sprawozdawcze, podsumowujące miniony rok działalności. Nieco inna sytuacja miała miejsce w Polichnie, bowiem swoją rezygnację złożył naczelnik jednostki. Zdzisław Angielczyk przez 25 lat pełnił tę odpowiedzialną służbę i jak podkreślał – zdrowie już nie to i czas, żeby za stery złapali młodsi druhowie. Słów uznania za tę długą działalność nie ukrywali zebrani goście. Ważne słowa wypowiedział również naczelnik OSP Ślesin dh Kazimierz Białczyk  - gdyby nie Twoje zaangażowanie, ale również prezesa Marka Balcera, tej jednostki by nie było, także wielkie słowa uznania i podziękowania – mówił.

W związku z powyższym niezbędne było powołanie nowego naczelnika. Jedynym kandydatem był dh Patryk Gruczka, który jednogłośną decyzją zebranych druhów został powołany na to stanowisko. To jednak nie był koniec zmian w strukturach zarządu tej jednostki. Dh Gruczka dotychczas pełnił rolę gospodarza OSP Polichno, ale z uwagi na to, że został naczelnikiem, funkcja ta pozostała wolna. W tym przypadku również zgłoszono jedną kandydaturę – Kacpra Kani. W tej kwestii zebrani druhowie również byli jednomyślni. Jednostka z Polichna doczekała się zatem dwóch zmian w strukturach zarządu:

Patryk Gruczka – nowy naczelnik

Kacper Kania – nowy gospodarz

Po przedstawieniu sprawozdań z działalności za miniony rok, odbyło się również głosowanie nad udzieleniem absolutorium zarządowi. Wszyscy obecni na zebraniu druhowie po raz kolejny byli jednomyślni i podnieśli rękę za jego udzieleniem.

Oceń artykuł: 7 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Zaproszenia
4,00 zł PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Nieprawidłowości u 36 producentów. Kontrole jakości miodów

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) przeprowadziła #planowe kontrole miodów u producentów na terenie całego kraju. Kontrole przeprowadzono w IV kwartale 2023 r. Najwięcej nieprawidłowości stwierdzono w przypadku znakowania miodów.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed owadami. Środki powinny posiadać pozwolenie na obrót

Chroniąc się przed owadami, często stosujemy produkty# do ich odstraszania. Możemy wybrać repelenty w sprayu, płynie, mleczku, kremie, żelu czy chusteczki.

(czytaj więcej)