Dziś mamy 17 kwietnia 2024, środa, imieniny obchodzą:

28 lutego 2024

Zatrzymany 31-letni mieszkaniec Kołaczkowa. Zabójstwo finałem libacji?

fot. OSP Rynarzewo

fot. OSP Rynarzewo

Do zbrodni miało dojść pod koniec ubiegłego tygodnia w miejscowości #Szkocja przy ul. Słonecznej. Życie stracił 67-letni mieszkaniec Bydgoszczy. Podejrzany w tej sprawie o zabójstwo został aresztowany.

W niedzielę, 4 lutego w godzinach wieczornych policja została wezwana do jednego z mieszkań w Szkocji. Przybyła też straż pożarna, która oświetlała i zabezpieczała teren. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce ustalili, że nie żyje mężczyzna. – Ciało denata zabezpieczono do sekcji zwłok, która wyjaśni jaka była bezpośrednia przyczyna śmierci – poinformowała asp. Zofia Wrzeszcz, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle. – Prowadzone pod nadzorem prokuratora śledztwo pozwoli na ustalenie okoliczności zdarzenia – dodała. Ustalono, że ofiarą był 67-letni Zbigniew C., mieszkaniec Bydgoszczy. W jakich okolicznościach zginął?  – Nie możemy jeszcze udzielić takich szczegółowych informacji. Jest wiele urazów, które doprowadziły do zgonu. Są wykonywane czynności – przekazała prokurator rejonowy Prokuratury w Szubinie Grażyna Pawlaczyk. Wszystko wskazuje na to, że mogło dojść do zabójstwa. Do tej zbrodni miało dojść, w środku budynku, czasie mówiąc wprost - alkoholowej libacji, w której wzięło udział pięciu mężczyzn. Między dwójką z nich miało dojść do awantury i pobicia, a w jego wyniku obrażeń doznał 67-latek. Jeden z uczestników spotkania wezwał pogotowie. Mimo podjętej przez ratowników reanimacji, nie udało się przywrócić czynności życiowych 67-latka. Ofiara jak i podejrzany o zabójstwo nie byli ze sobą spokrewnieni. – Przebywali w jednym pomieszczeniu i spożywali alkohol – przekazała prokurator.

Trzy miesiące aresztu

Od razu, tego samego dnia zatrzymano 31-letniego Dawida M.- mieszkańca Kołaczkowa. Mężczyzna, podobnie jak pozostali uczestnicy spotkania był pod znacznym wpływem alkoholu. – Prokurator skierował wniosek o tymczasowy areszt dla osoby, której przedstawiono zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym – wyjaśniła prokurator Pawlaczyk. Zabójstwo z zamiarem ewentualnym oznacza, że sprawca nie przejawia chęci, by dokonać czynu zabronionego, ale występuje duże prawdopodobieństwo, że możliwe jest jego popełnienie. Czy tak było w przypadku tego zdarzenia zbada prokuratura, a następnie sąd. Dawid M. jest na tę chwilę podejrzanym o dokonanie zabójstwa. 31-latek nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Co do samej przyczyny śmierci wstępnie wiadomo, że doszło do urazu wielonarządowego, w wyniku pobicia. Sekcja zwłok Zbigniewa C. została przeprowadzona we wtorek, 6 lutego. Teraz trwa sporządzanie opinii biegłego z zakresu medycyny sądowej i to ona wykaże rzeczywistą przyczynę zgonu mężczyzny. Podejrzanemu mieszkańcowi Kołaczkowa może grozić nawet dożywocie. W środę, 7 lutego Dawid M. decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. 

W samej Szkocji o tej zbrodni jest cicho. – Mówi się coś, jakieś plotki krążą, że ktoś nie żyje. Jestem sołtysem, ale plotkami się nie zajmuje – przyznał sołtys Szkocji Sylwester Kalaczyński.

Źródło:  

Oceń artykuł: 12 14

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Budowa magazynów
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Zajęcia lotnicze. Sprzyjające warunki pogodowe

Od kilku dni sprzyjające warunki pogodowe umożliwiły przeprowadzenie #zajęć lotniczych w JRS Kowalewko.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)