Dziś mamy 2 marca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

10 grudnia 2023

Za zamkniętymi drzwiami. Sprawa jest w toku

fot. freepik

fot. freepik

Sąd Rejonowy #w Wągrowcu rozpatruje sprawę oskarżonego o znęcanie nad dziećmi małżeństwa P. Prowadzili oni rodzinę zastępczą w Trzeciewnicy, a następnie w Łęgowie w pow. wągrowieckim.

W maju br. służby zainterweniowały w sprawie możliwego znęcania się nad dziećmi, umieszczonymi w rodzinie zastępczej. Prowadziła ją 49-letnia Anna P. jej 58-letni mąż Piotr P. Rodzina ta, najpierw opiekowała się dziećmi w Trzeciewnicy, a następnie w Łęgowie, w powiecie wągrowieckim. To służby z tego powiatu zainterweniowały, kiedy zauważono niepokojące obrażenia na ciele jednego z dzieci. Odebrano wszystkich podopiecznych i umieszczono w innej pieczy zastępczej. Anna i Piotr P. zostali aresztowani, a prokuratura rejonowa w Wągrowcu przedstawiła im zarzuty. Wystosowany został także wobec nich akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Wągrowcu. Anna i Piotr P. zostali oskarżeni z kilku artykułów kodeksu karnego. Mówią one o znęcaniu, średnim i lekkim uszczerbkiem na zdrowiu, narażeniu człowieka na niebezpieczeństwo. Za te czyny może im grozić nawet pięć lat pozbawienia wolności. Wiemy, że sprawa przeciwko małżeństwu już się toczy, ale niemożliwy jest udział w rozprawach. – Postanowieniem z dnia 27 listopada sąd wyłączył jawność rozprawy w całości – przekazała wiceprezes Sądu Rejonowego w Wągrowcu Agnieszka Węgorek. O wyroku sądu będziemy informować.

Źródło:  

Oceń artykuł: 9 14

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 18 (18)

  lok, w dniu 10-12-2023 16:35:02 napisał:

  a jeśli chodzi o PCPR w Nakle, który nadzorował tą rodzinę to coś się dzieje? Co z tzw. kierownictwem PCPR - u - jakąś odpowiedzialność ma?

  odpowiedz

  • 10 (12)

  matylda, w dniu 10-12-2023 17:06:52 napisał:

  PCPR w nakle to jedna wielka sciema nic nie robia tlyko udaja czlowiek jest dla nich intruzem

  odpowiedz

  • -3 (5)

  Kasa, w dniu 10-12-2023 18:23:11 napisał:

  Podpowiadamy...proszę spróbować samemu być rodzina zastępczą z dziećmi z rodzin,,,,,

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Maria, w dniu 10-12-2023 19:54:45 napisał:

  Najlepiej nabrać dzieci żeby kasa w portfelu się zgadzała ….ale wychować tyle dzieci z „problemami „ najlepiej ręka …

  odpowiedz

  • 6 (6)

  rodzina , w dniu 11-12-2023 09:46:37 napisał:

  Czy ta rodzina zastępcza miała należyte wsparcie z PCPR w Nakle? Patrząc jak tam taktuje się rodziny zastępcze wątpię w wywiązywanie się tej instytucji z nałożonych obowiązków. PCPR w Nakle charakteryzuje działanie na tzw. alibi i nic więcej. Klimat wobec rodzin zastępczych jest fatalny. Zgłaszane problemy nie są rozwiązywane. Tylko kłody pod nogi potrafią podkładać.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Karolina, w dniu 11-12-2023 15:23:49 napisał:

  Jaka jest kwota na jedno dziecko,jak jest sprawdzana rodzina.i Jaka jest rola PCPR.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Budowa magazynów
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Klasyfikacja tusz zwierząt. Egzaminy dla kandydatów na rzeczoznawców

Informacja o egzaminach kwalifikacyjnych w zakresie klasyfikacji tusz# zwierząt rzeźnych w systemie EUROP w I i II kwartale 2024 r.

(czytaj więcej)
0

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj". Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj" – to już kolejna edycja ogólnopolskiej akcji #informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)