Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

24 września 2023

Za nami nakielski EKO Festyn. Przygotowano wiele atrakcji

fot. MM

fot. MM

24 września na terenie przy krytej pływalni #Naquarius odbył się EKO Festyn. Na uczestników tego wydarzenia czekało wiele atrakcji.

Tematyczne stoiska z warsztatami, rozmaite gry i konkursy, dmuchańce oraz miasteczko rowerowe - to tylko ułamek tego, co czekało na mieszkańców Nakła i okolic. Organizatorzy wydarzenia zapewnili również mieszkańcom możliwość wymiany drobnych elektroodpadów lub baterii na rośliny. Uczestnicy imprezy uczyli się tego dnia poprzez zabawę, zapoznając się przy tym z rozmaitymi pojęciami w zakresie szeroko pojętej ekologii. O słodki poczęstunek dla uczestników imprezy zadbały panie z KGW Karnowo.

Organizatorami wydarzenia byli Urząd Miasta i Gminy w Nakle oraz Nakielski Ośrodek Kultury, natomiast partnerami imprezy zostali: Nakielski Sport, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, KPWiK w Nakle, Nadleśnictwo Szubin, Lasy Państwowe i Koło Pszczelarzy w Nakle.

Oceń artykuł: 10 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (6)

  Nakielanka, w dniu 24-09-2023 18:30:24 napisał:

  Świetna zabawa dla dzieci i dorosłych krzyżówki , roślinki ,drzewka .Po kosztować było można ciastka i kawkę .

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Krytyk Społeczny, w dniu 24-09-2023 18:47:04 napisał:

  Takich pro eco projektów jak ten powinno odbywać się co niemiara.Ma to znaczenie nie tylko dla średniego pokolenia,ale w szczególności tego najmłodszego bo w myśl powiedzenia-"Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał".....także nie będzie wiedział.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  ? , w dniu 24-09-2023 19:25:06 napisał:

  A wody polskie ci zrobią dla noteci?oprócz konkursów

  odpowiedz

  • 3 (3)

  eco, w dniu 24-09-2023 20:55:11 napisał:

  eco plastic

  odpowiedz

  • 7 (9)

  no tak , w dniu 25-09-2023 08:39:06 napisał:

  BRAWO! jak zwykle o tym że się coś w Nakle odbywa dowiadujemy się dzień po imprezie wcześniej informacji brak żeby czasem za dużo ludzi nie przyszło po zdjęciach widać jaka frekfencja była...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Zadaj pytanie
40PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Diecezjalna pielgrzymka. Rowerem na Jasną Górę

Po raz siódmy z parafii #św. Józefa wyruszyła pielgrzymka „Bydgoski Józef rowerem na Jasną Górę”. „Tworzycie wyjątkową wspólnotę w drodze” – mówił na jej rozpoczęcie bp Krzysztof Włodarczyk, który przewodniczył Mszy św. Będąc w niej – jak dodał ordynariusz – każdy chce doświadczyć obecności Boga, relacji z Nim. – Do pokonywania tej drogi są potrzebne środki – klucze, by otwierać mnie na Boga. Są nimi: słowo Boże, modlitwa oraz sakrament pokuty i pojednania – zaznaczył.

(czytaj więcej)
0

Rozliczanie PIT. Podsumowanie tegorocznej akcji

93 %, czyli blisko 1,1 mln deklaracji podatkowych #za 2023 r. podatnicy złożyli elektronicznie, z czego większość, bo prawie 660 tys. przez usługę Twój e-PIT. Tylko 82 tys. zeznań wpłynęły w wersji papierowej. W tym roku urzędy skarbowe rekordowo szybko zwracały nadpłaty podatku – średnio w ciągu 15 dni. Pierwszy raz z usługi Twój e-PIT skorzystali przedsiębiorcy, którzy w naszym województwie złożyli w ten sposób 213 tys. dokumentów. Organizacje Pożytku Publicznego (OPP) mogą w tym roku otrzymać rekordową sumę 71 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)