Dziś mamy 26 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

28 września 2022

Za mundurem...Funkcjonariuszka podzieliła się wiedzą i doświadczeniami

fot. Piotr Jamróg

fot. Piotr Jamróg

Służba Więzienna Kobieta i mundur. To połączenie zainteresowało# kadetki klas mundurowych z Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie, a tym samym zapoczątkowało cykl spotkań pn. "Za mundurem chłopcy sznurem". Funkcjonariuszka potulickiego zakładu karnego podzieliła się wiedzą i doświadczeniami zza wysokiego, więziennego muru.

To cykl spotkań zorganizowany po raz pierwszy w historii szkoły, na prośbę kadetek klas wojskowych. Cykl ten ma za zadanie w pełni przedstawić wszystkie „za” lub „przeciw” w pracy kobiet na różnych stanowiskach i w formacjach mundurowych – czytamy na stronie szkoły.

Kobieta w mundurze?
Jak wygląda służba z kobiecej perspektywy? Jakie zadania stoją przed funkjconariuszkami Służby Więziennej? W jakich działach można je spotkać? Jakie zadania realizują na co dzień? Na te i szereg innych pytań odpowiadała ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber, starszy psycholog działu penitencjarnego.

W szeregach SW
Podczas spotkania była także przestrzeń na zaprezentowanie Służby Więziennej jako uzbrojonej formacji mundurowej podległej Ministrowi Sprawiedliwości oraz omówienie podstawowych zadań jakie stoją przed funkcjonariuszami naszej formacji. Celem było wzbudzenie zainteresowania wyborem tej ścieżki zawodowej w przyszłości i rozważenie skierowania swoich dalszych życiowych wyborów w tym kierunku zarówno u dziewcząt jak i chłopców. Noszenie munduru nie oznacza jednokierunkowego rozwoju, gdyż pełnienie służby w poszczególnych działach wymaga różnych kwalifikacji i kompetencji.

Trafne pytania
Młodzież zadawała wiele pytań – wątki związane z realizacją codziennych zadań przez funkcjonariuszy okazały się dla nich ciekawe i chętnie zgłębiali poruszane tematy.

Porozumienie
Powyższe spotkanie to wynik podpisanego w maju br. porozumienia o współpracy Zakładu Karnego w Potulicach z Zespołem Szkół im. prof. E. Chroboczka w Szubinie. Porozumienie dotyczy min. upowszechniania wśród uczniów szkoły zagadnień związanych z funkcjonowaniem Służby Więziennej. Celem podjętej współpracy jest realizacja wspólnych przedsięwzięć w zakresie kształtowania wśród młodzieży szkolnej wartości i postaw obywatelskich oraz współpracy na rzecz obronności państwa i wychowania patriotycznego młodzieży.

Materiał: ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber / ZK Potulice

Oceń artykuł: 2 11

Czytaj również

udostępnij na FB
0

38. rocznica katastrofy w Czarnobylu. Konsekwencje zdrowotne i środowiskowe

W kwietniu 1986 r. całym światem wstrząsnęła wiadomość o awarii #w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej położonej na terenie ZSRS, ok. 100 km. na północ od Kijowa. W efekcie błędów operatorów przeprowadzających jeden z testów oraz wad konstrukcyjnych reaktora jądrowego 26 kwietnia 1986 r. o godzinie 1:23 doszło do dwóch wybuchów.

(czytaj więcej)
0

Sprawdzono jakość handlową jaj. Jakie nieprawidłowości stwierdzono?

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów #Rolno-Spożywczych (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej jaj, przeprowadzonej w IV kwartale 2023 r. w sklepach spożywczych i innych punktach sprzedaży detalicznej na terenie całego kraju.

(czytaj więcej)
0

Poranne ćwiczenia strażaków. Udział wzięło pięć zastępów

W czwartek, 25 kwietnia w godzinach rannych strażacy #prowadzili ćwiczenia na obiekcie przy ulicy Kcyńskiej w Szubinie.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)