Dziś mamy 13 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

17 lutego 2024

XV Olimpiada Policyjna. Paweł Kowalski z Krzywoustego z szansą na finał

fot. powierzone

fot. powierzone

W czwartek, 15 lutego 2024 r. Paweł Kowalski – uczeń #klasy 4 matematyczno-humanistycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią pod opieką merytoryczną Andrzeja Kindermana brał udział w zawodach II etapu XV Olimpiady Policyjnej. Do zawodów okręgowych Komitet Główny Olimpiady zakwalifikował z całej Polski jedynie 83 uczniów i tylko jednego z województwa kujawsko-pomorskiego – Pawła.

Drugi etap, który przeprowadzono on-line polegał na udzieleniu odpowiedzi na zadania z zakresu wiedzy policyjnej, wstępu do prawoznawstwa i wiedzy o społeczeństwie.

Organizatorem olimpiady, której celem jest zachęcenie uczniów szkół maturalnych do pogłębienia wiedzy o roli i zadaniach Policji, jako organu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo i porządek publiczny jest Akademia Policji w Szczytnie.

Dziękując Pawłowi za dotychczasowy wkład pracy, życzymy dalszych sukcesów olimpijskich.

Materiał: Justyna Michalska / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 15 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nieprawidłowości u 36 producentów. Kontrole jakości miodów

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) przeprowadziła #planowe kontrole miodów u producentów na terenie całego kraju. Kontrole przeprowadzono w IV kwartale 2023 r. Najwięcej nieprawidłowości stwierdzono w przypadku znakowania miodów.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytoriasów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed owadami. Środki powinny posiadać pozwolenie na obrót

Chroniąc się przed owadami, często stosujemy produkty# do ich odstraszania. Możemy wybrać repelenty w sprayu, płynie, mleczku, kremie, żelu czy chusteczki.

(czytaj więcej)