Dziś mamy 28 lutego 2024, środa, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2023

Wykład podsumowujący. Mobilne Płuca po dwóch tygodniach doświadczenia

fot. Starostwo Powiatowe

fot. Starostwo Powiatowe

W listopadzie Powiat Nakielski we współpracy# ze Stowarzyszeniem Kcyński Alarm Smogowy przeprowadził doświadczenie mające na celu obrazowe ukazanie mieszkańcom powiatu stanu powietrza, którym oddychamy.

W dniach od 14 do 28 listopada 2023 roku przed siedzibą Starostwa „oddychało” urządzenie imitujące płuca ludzkie nazwane Mobilnymi Płucami. Urządzenie było wyposażone w wentylatory zasysające powietrze. Zanieczyszczenia odkładały się na materiale imitującym powierzchnię płuc.

Poniżej prezentujemy zdjęcia Mobilnych Płuc w dniu rozpoczęcia doświadczenia oraz po dwóch tygodniach – w dniu jego zakończenia.

W dniu 5 grudnia 2023 roku o godzinie 15.30 w sali konferencyjnej na Przystani Powiat Nakielski dla wszystkich chętnych odbędzie się wykład Pana Macieja Rusnarczyka ze Stowarzyszenia Kcyński Alarm Smogowy dotyczący problemu zanieczyszczenia powietrza, wpływu zanieczyszczenia powietrza na zdrowie człowieka oraz podsumowujący przeprowadzone doświadczenie Mobilnych Płuc.

Zapraszamy wszystkich, dla których istotny jest problem zanieczyszczenia powietrza do udziału w wykładzie. Dla uczestników wykładu przygotowano atrakcyjny upominek.

Materiał: Elżbieta Bielińska, Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 21

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)