Dziś mamy 26 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

16 kwietnia 2024

Wycieczki, warsztaty, gry i rajdy. Zapisz się na weekendową eskapadę

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Wycieczki, warsztaty, gry terenowe, rajdy piesze i rowerowe# – przedmajówkowy weekend (27-28 kwietnia) upłynie mieszkańcom i turystom Kujawsko-Pomorskiego pod znakiem zwiedzania i poznawania okolic. Zapisy na wydarzenia w ramach naszej dorocznej akcji Eskapada ruszają jutro (17 kwietnia) o godz. 9 na stronie www.eskapada-z-przewodnikiem.pl.

- Eskapada to niecodzienne wydarzenia w ramach wyjątkowej akcji, którą organizujemy już po raz dziesiąty. To jakby mały jubileusz, więc chcemy w sposób szczególny podziękować organizatorom imprez i Wam, wierni uczestnicy. Za to, że jesteście z nami przez te wszystkie lata, że tworzycie niepowtarzalną atmosferę i Wasze własne Kujawsko-Pomorskie Konstelacje Dobrych Miejsc. Te miejsca i nasza Eskapada są właśnie dla Was, aktywnych turystów z fantazją – mówi marszałek Piotr Całbecki. - Czekamy na Was z urodzinowymi niespodziankami! Jak zawsze spakujcie do plecaków dużo energii i dobry humor!

W przedsięwzięcie zaangażowało się ponad 70 organizacji, dzięki którym powstała bogata oferta ponad 110 wędrówek po całym regionie. Wśród tegorocznych nowości spacer po inowrocławskich Solankach, rajd rowerowy po Włocławku i okolicach, zwiedzanie Dzielnicy Muzycznej w Bydgoszczy, warsztaty piekarnicze w Muzeum Handlu Wiślanego w Grudziądzu i gra terenowa w Górznie (powiat brodnicki).

Zapraszamy także do odwiedzenia marszałkowskich instytucji kultury – Muzeum Archeologicznego w Biskupinie, oddziału Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej w Kłóbce, Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku i Nieszawie, Pałacu w Lubostroniu i Muzeum Etnograficznego w Toruniu.

Lista wydarzeń (pdf) – w załączniku poniżej.

Koordynatorem akcji jest Urząd Marszałkowski, a partnerami Samorząd Przewodników Turystycznych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna oraz organizacje pozarządowe, gminy, uczelnie i przedsiębiorstwa z całego regionu.

Jubileuszowa Eskapada w liczbach:

  • 10. edycja
  • 2 dni wycieczek, rajdów i wystaw
  • 114 wydarzeń
  • 73 organizatorów
  • 41 miejsc w województwie

Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 9 11
Pliki do pobrania
Lista wydarzeń ESKAPADA 2024.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja BDO
500PLN
Budowa hal
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Zaproszenia
4,00 zł PLN
Pamiątka A4
20,00 zł PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)