Dziś mamy 24 stycznia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

12 listopada 2021

Wojewódzkie zmagania tenisistów. Uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy

fot. pow.

fot. pow.

3 listopada 2021 roku w Miejskim Domu Kultury w Bydgoszczy odbyły się# Półfinały Wojewódzkie w drużynowym tenisie stołowym.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonała p. Małgorzata Szopińska – Prezes Zarządu kujawsko-pomorskiego SZS. Ze względu na małą liczbę zgłoszonych drużyn organizatorzy zadecydowali o rozegraniu półfinałów zamiast ćwierćfinałów. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do trzech wygranych setów. Oprócz gry pojedynczej rozgrywano również grę podwójną. Uczniowie ZS Staszic Nakło w składzie Hubert Szyc i Sebastian Przybylski w pierwszej fazie rozgrywek spotkali się z zespołem ZSRCKU Przemystka wygrywając wszystkie mecze. Następnie zostali sklasyfikowani w grupie z drużyną z ZS Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy. Wygrane pojedynki Huberta niestety nie wystarczyły do wyjścia z grupy przegrywając debla 1:3 i w ostatecznym rozrachunku 2:3. Uczniowie „Staszica” spotkali się z przegranym zespołem drugiej grupy – Solcem Kujawskim. Pojedynek drużyn o 3 miejsce okazał się zwycięski dla nakielan. Rywalizacja między tymi drużynami zakończyła się trzema zwycięstwami i jedną porażką.

Klasyfikacja końcowa półfinału wojewódzkiego chłopców w tenisie stołowym:

1. ZS Ekonomiczno-Logistycznych Inowrocław
2. ZS Mechanicznych nr 1 Bydgoszcz
3. ZS Staszic Nakło
4. ZSO Solec Kujawski
5. ZSRCKU Przemystka

Podczas oficjalnego podsumowania nasi uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom z rąk organizatorów. Gratulujemy Hubertowi i Sebastianowi za osiągnięte wyniki w tej dyscyplinie. Opiekunem na zawodach był nauczyciel wychowania fizycznego Michał Stachowski. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Nakle nad Notecią za pomoc logistyczną.

Materiał: Michał Stachowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)
0

60% Polaków deklaruje chęć zamieszkania w domu z ogródkiem

Mieszkanie w hierarchii potrzeb człowieka zajmuje# czołową pozycję. Choć nie każdy ma tę świadomość, wpływa bezpośrednio na jakość życia. Tymczasem z danych Eurostatu za 2019 rok wynika, że w Polsce na jedną osobę statystycznie przypada 1,1 pokój. Ten wynik plasuje nas na ostatnim miejscu, ex aequo z Rumunią i Chorwacją. O czym w praktyce świadczą te liczby? Prawie 38% Polaków żyje w przepełnionych mieszkaniach. Sytuacja mieszkaniowa polskiego społeczeństwa jest problemem, z którym od lat borykają się kolejne rządy. Mimo że mieszkań przybywa, nadal popyt przewyższa podaż.

(czytaj więcej)