Dziś mamy 8 grudnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

02 września 2022

Witaj szkoło! Blisko 500 uczniów rozpoczęło nowy rok szkolny

fot. pow.

fot. pow.

1 września 2022r Szkoła Podstawowa nr 2# znów zapełniła się uczniami. Rozmowom i powitaniom nie było końca. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu, wszystkich powitała pani dyrektor A. Maćkowska.

Przedstawiła klasy i ich obecnych wychowawców, powiedziała o zmianach, jakie zaszły w kadrze nauczycielskiej. Szczególnie ciepło przywitała dzieci z klas pierwszych, które po raz pierwszy zawitały w progi naszej szkoły. W tym roku są to: klasa Ia integracyjna z wychowawcą K. Kemnitz-Beger oraz nauczycielem wspomagającym K. Nowicką, klasa Ib integracyjna z wychowawcą L. Grabarkiewicz i nauczycielem wspomagającym K. Wełniak-Bohdanowicz oraz klasa I c z wychowawcą E. Bębnistą.

Pani dyrektor powitała też dzieci z Ukrainy, które w tym roku szkolnym będą się w naszej szkole uczyć. Wszystkim życzyła wytrwałości w nauce i wielu sukcesów. Łącznie w nakielskiej Dwójce uczyć się będzie blisko 500 uczniów.

Na zakończenie zabrał głos ks. T. Michalak, który również życzył wszystkim spokojnego roku szkolnego. Miejmy nadzieję, że ten rok szkolny upłynie wszystkim w spokoju, i bez większych niespodzianek.

Materiał:  L. Grabarkiewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)