Dziś mamy 5 lutego 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2022

Węgiel i zboże przewożone sprawniej i bezpieczniej. Po remoncie linii kolejowej

fot. Zbigniew Woźniak / PKP PLK S.A.

fot. Zbigniew Woźniak / PKP PLK S.A.

Dzięki pracom na torach w woj. kujawsko – pomorskim towary jadą sprawniej i bezpieczniej. Remont linii między Kcynią a Więcborkiem #służy m.in. transportowi z Dolnego Śląska do portów nad Bałtykiem. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wykonały prace za ponad 16 mln zł netto ze środków budżetowych.

Pociągi towarowe na linii między Kcynią a Nakłem nad Notecią i Więcborkiem w woj. kujawsko – pomorskim jadą sprawniej i bezpieczniej. Zapewniony jest przewóz m. in. węgla i zboża odprawianych z ładowni w Kcyni, Nakle nad Notecią oraz Sępólnie Krajeńskim. Wyremontowany odcinek jest na linii z Dolnego Śląska na północ kraju (Oleśnica – Chojnice nr 281), którą jadą ładunki wielkogabarytowe.

PLK SA wymieniły podkłady oraz wyregulowały tor o łącznej długości blisko 11 km. Wykonane zostały prace torowe na stacji Więcbork. Po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń na przełomie I i II kwartału 2023 r. pociągi towarowe pojadą wyremontowanymi odcinkami trzykrotnie szybciej – nie 20 km/h, jak dotychczas, lecz do 60 km/h.

Z efektów robót korzystają kierowcy. Korzystnie zmienił się stan 8 przejazdów kolejowo –drogowych, m.in. na ul. Nakielskiej w Kcyni i w sąsiedztwie przystanku Szczepice. Nowa nawierzchnia na skrzyżowaniach drogi i toru zapewnia sprawny przejazd.

Prace zrealizowano zgodnie z planem, od czerwca do października br. Wartość zadania wyniosła około 16,5 mln zł netto ze środków budżetowych.

Materiał: Przemysław Zieliński / Zespół Prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Oceń artykuł: 15 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (3)

  Zenon, w dniu 06-12-2022 13:07:27 napisał:

  a te wagony, które teraz stoją na dworcu od kilku lat to będą stały nadal? Za chwilę wpiszą się one w krajobraz miasta

  odpowiedz

  • 1 (1)

  zorro, w dniu 07-12-2022 00:24:50 napisał:

  Szkoda, że nie powróci choćby kilka połączeń osobowych na tej trasie.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ingwe, w dniu 07-12-2022 07:36:01 napisał:

  20, a nawet 60 km/h, XXI wiek, a namawia się nas do korzystania z transportu publicznego.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Budowa hal
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Kalendarz jednodzielny
26,00PLN
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)