Dziś mamy 26 listopada 2022, sobota, imieniny obchodzą:

06 października 2022

W tym roku przetarg. Realizacja być może w przyszłym roku

fot. pow.

fot. pow.

Niedawno informowano o tym,# że powiat nakielski zrezygnował z inwestycji remontu ulicy Olszewskiej w Nakle. Powodem był oczywiście brak pieniędzy. Te się jednak znalazły i inwestycja zostanie wykonana.

Od dłuższego czasu pojawiają się apele o remont ulicy Olszewskiej w Nakle. To droga powiatowa, która wymaga remontu nie tylko w rejonie ulicy Olszewskiej, ale również w samej Olszewce. Zarząd Dróg Powiatowych w Nakle wpisał tę inwestycję w plany do wykonania na ten rok, ale kiedy okazało się, że zabrakło pieniędzy na remont innej drogi Kcynia - Słonawki, z remontu Olszewskiej zrezygnowano. Wówczas, planowaną na ten remont kwotę w wysokości 930 tys. zł przeniesiono na pokrycie remontu drogi między Kcynią a Słonawkami. W międzyczasie okazało się, że do skutku nie dojdzie inna planowana przez powiat inwestycja – przebudowa boiska i kortu przy Zespole Szkół im. St. Staszica w Nakle. Powiat miał zabezpieczone środki własne na ten cel i w czasie sierpniowej zmiany w budżecie zostały one przesunięte na remont ulicy Olszewskiej. Wróciło wspomniane 930 tys. zł. Jak przekazał nam dyrektor ZDP w Nakle Bartosz Lamprecht, te pieniądze nie wystarczą jednak na zrealizowanie remontu. – Otrzymaliśmy informację od wojewody o ogłoszeniu konkursu w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, złożyliśmy wniosek o dofinansowanie. Planujemy ogłosić przetarg w tym roku, ale z realizacją już nie zdążymy, będzie przesunięta na rok następny. Wiemy, że te środki które mamy nam nie wystarczą, ale jest szansa, że uda się nam to zrealizować – przekazał Lamprecht. Remont ulicy Olszewskiej w Nakle będzie polegał na wykonaniu kanalizacji deszczowej, poszerzeniu nawierzchni jezdni do 6 m, a także budowie fragmentu chodnika do skrzyżowania z ul. Staszica w Nakle. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 11 (23)

    Andrzej , w dniu 06-10-2022 11:27:07 napisał:

    Gdyby miłościwie nam panująca partia PIS ze swoim Wodzem Jarkiem przestrzegała prawa, to pieniądze z funduszy Europejskich byłyby nie tylko na tą inwestycje.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Tendencja proinflacyjna. Prognozy ekspertów

Listopadowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej NBP przyniosło decyzję o utrzymaniu obecnego poziomu stóp procentowych# (stopa referencyjna – 6,75%). To drugi miesiąc z rzędu, w którym podjęto decyzję o wstrzymaniu cyklu podwyżek, pomimo wciąż rosnącej inflacji, która według wyliczeń GUS wyniosła 17,9% za październik r/r. Czy to koniec polityki zwolenników wyższych stóp procentowych w RPP? Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili bliżej przyjrzeć się prognozom.

(czytaj więcej)