Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 października 2022

W tym roku przetarg. Realizacja być może w przyszłym roku

fot. pow.

fot. pow.

Niedawno informowano o tym,# że powiat nakielski zrezygnował z inwestycji remontu ulicy Olszewskiej w Nakle. Powodem był oczywiście brak pieniędzy. Te się jednak znalazły i inwestycja zostanie wykonana.

Od dłuższego czasu pojawiają się apele o remont ulicy Olszewskiej w Nakle. To droga powiatowa, która wymaga remontu nie tylko w rejonie ulicy Olszewskiej, ale również w samej Olszewce. Zarząd Dróg Powiatowych w Nakle wpisał tę inwestycję w plany do wykonania na ten rok, ale kiedy okazało się, że zabrakło pieniędzy na remont innej drogi Kcynia - Słonawki, z remontu Olszewskiej zrezygnowano. Wówczas, planowaną na ten remont kwotę w wysokości 930 tys. zł przeniesiono na pokrycie remontu drogi między Kcynią a Słonawkami. W międzyczasie okazało się, że do skutku nie dojdzie inna planowana przez powiat inwestycja – przebudowa boiska i kortu przy Zespole Szkół im. St. Staszica w Nakle. Powiat miał zabezpieczone środki własne na ten cel i w czasie sierpniowej zmiany w budżecie zostały one przesunięte na remont ulicy Olszewskiej. Wróciło wspomniane 930 tys. zł. Jak przekazał nam dyrektor ZDP w Nakle Bartosz Lamprecht, te pieniądze nie wystarczą jednak na zrealizowanie remontu. – Otrzymaliśmy informację od wojewody o ogłoszeniu konkursu w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, złożyliśmy wniosek o dofinansowanie. Planujemy ogłosić przetarg w tym roku, ale z realizacją już nie zdążymy, będzie przesunięta na rok następny. Wiemy, że te środki które mamy nam nie wystarczą, ale jest szansa, że uda się nam to zrealizować – przekazał Lamprecht. Remont ulicy Olszewskiej w Nakle będzie polegał na wykonaniu kanalizacji deszczowej, poszerzeniu nawierzchni jezdni do 6 m, a także budowie fragmentu chodnika do skrzyżowania z ul. Staszica w Nakle. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 11 (23)

    Andrzej , w dniu 06-10-2022 11:27:07 napisał:

    Gdyby miłościwie nam panująca partia PIS ze swoim Wodzem Jarkiem przestrzegała prawa, to pieniądze z funduszy Europejskich byłyby nie tylko na tą inwestycje.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zadaj pytanie
20PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Walki z Wścieklizną. Jak można się zarazić?

W czwartek, 28 września przypadał #Światowy Dzień Walki z Wścieklizną. Wścieklizna to jedna z najpoważniejszych chorób zakaźnych. Cechuje ją blisko 100% śmiertelność. Jeśli wirus dostanie się do mózgu, nie ma możliwości uratowania chorego.

(czytaj więcej)