Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 maja 2024

Uroczysty spektakl w Karnowie. Nie zabrakło pokazów tanecznych

fot. powierzone

fot. powierzone

Uczniowie ZSS #w Karnowie uroczyście obchodzili 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. W spektaklu słowno – muzyczno – tanecznym przedstawili kontekst historyczny minionych wydarzeń.

Uroczystość uświetniły pokazy taneczne. Młodsze dzieci zaprezentowały "krakowiaka" natomiast młodzież zatańczyła "poloneza". Niespodziewanym akcentem, a jednocześnie nowością było odegranie pieśni patriotycznych: "Płynie Wisła, płynie", "Przybyli ułani pod okienko" i "Piechota" na "BUM BUM RURKACH".

Udział w przedstawieniu to ważny element wychowania młodych ludzi. Dzięki uczestnictwu w takich wydarzeniach, uczniowie uczą się szacunku do historii, tradycji, wartości patriotycznych a także rozwijają swoje umiejętności i kreatywność.

Materiał: Marlena Kowalska, Agnieszka Bembnista

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 26 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)