Dziś mamy 23 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

21 września 2023

Uratowali topiącego się mężczyznę. 41-latek trafił pod opiekę medyków

fot. KMP w Bydgoszczy

fot. KMP w Bydgoszczy

Policjanci ogniwa wodnego #bydgoskiej komendy miejskiej, będąc w trakcie szkolenia na Brdzie, uratowali topiącego się mężczyznę. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów, 41-latek został wyłowiony z wody i trafił pod opiekę medyków. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W poniedziałek, 18 września trzech bydgoskich wodniaków – st. sierż. Arkadiusz Zakrzewski, st. post. Jakub Milewski oraz st. post. Przemysław Madziński, podczas transportowania łodzi służbowej rzeką Brdą, niedaleko Mostu Kazimierza Wielkiego, zauważyli mężczyznę, który wykonywał nerwowe i nieskoordynowane ruchy rękoma, aby utrzymać się na powierzchni wody. Widząc to, natychmiast podjęli akcję ratunkową.

Policjanci wciągnęli na pokład łodzi, 41-latka i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Z uwagi na wyziębienie zapewnili mężczyźnie komfort termiczny. Po chwili na miejscu pojawili się ratownicy medyczni, którzy przetransportowali bydgoszczanina do szpitala, aby przeprowadzić dalsze badania.

To już kolejna udana akcja ratunkowa bydgoskich wodniaków. W trakcie wakacji kilkukrotnie ratowali życie i zdrowie żeglarzy oraz osób wypoczywających nad wodą. Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas spędzania czasu w rejonie rzek i jezior.

Materiał: mł. asp. Krzysztof Bratz / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 13 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (8)

  Longin, w dniu 21-09-2023 11:15:33 napisał:

  A mogli strzelić do niego z granatnika ......

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Policja-agencja ochrony PiS, w dniu 21-09-2023 15:47:20 napisał:

  Dokładnie granatnik lub pałą go i do radiowozu jak z posłanką.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  ja, w dniu 21-09-2023 17:22:14 napisał:

  BRAWO

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Gnać Milicje, w dniu 21-09-2023 20:30:17 napisał:

  Jaki zakres obowiązków maja Ci Panowie ?? Po co się przechwalacie ?? Każdy człowiek który by się czół na siłach zrobiłby to samo i napewno nie zachwalał by swojego wyczynu we wszystkich możliwych portalach. Póki jesteście sługusami partii, brzydzę się na was nawet patrzeć.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

(czytaj więcej)