Dziś mamy 28 stycznia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

18 stycznia 2015

Uczniowie włączyli się w obchody

fot. DW

fot. DW

Młodzież z ZS w Potulicach przedstawiła podczas obchodów 70. rocznicy wyzwolenia obozu program artystyczny w oparciu o wspomnienia, wiersze więźniów oraz teksty patriotyczne.

Renata Przygoda oraz Monika Schulz-Kraińska przygotowały scenariusz i dekoracje, a oprawę muzyczną Marek Frąckowiak. Dyrektor szkoły - Jacek Kiersznicki powitał przybyłych gości. Następnie zabrał głos burmistrz Nakła Sławomir Napierała.

- Pamięć historyczna jest najważniejsza, gdyż nie znając historii możemy doprowadzić do konfliktów między państwami. Groby potulickie nie żądają zemsty, pragną tylko pamięci - powiedział burmistrz.

Barbara Adamska z Nowej Rudy wydała książkę swojej babci Bronisławy Brzóski, która zawiera poezję lagrową spisanową w obozie w Potulicach. Łącznie na papier przelała kilkanaście wierszy i pieśni, które były odbiciem życia więziennego i odzwierciedlały marzenia o wolności, zaspokojeniu głodu i spotkaniu z rodziną.

Na temat głównych obchodów piszemy tutaj

Oceń artykuł: 75 32

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (3)

    d.f., w dniu 19-01-2015 09:11:19 napisał:

    bardzo ładnie i starannie przygotowana uroczystość, dzieciaczki pięknie śpiewały, aż ciarki przechodziły po plecach

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Budowa hal
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Ocetix majonez Pomorski 620g
6,99PLN
Karkówka wieprzowa
12,49PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)
0

Bankructwa obawia się co piąta firma. Najczęściej w budownictwie i usługach

O upadłość w minionym roku otarło się ponad# 7 proc. firm sektora MŚP. W tym roku czarnego scenariusza obawia się niemal co piąty biznes, przede wszystkim firmy mikro i małe, zatrudniające do 49 osób – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu, podczas gdy w zeszłym roku o przyszłość najbardziej drżał przemysł. Przyczyn kłopotów przedsiębiorcy upatrują głównie wśród zmian prawno-podatkowych oraz inflacji i spadku popytu.

(czytaj więcej)