Dziś mamy 28 stycznia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

03 grudnia 2022

Uczniowie Żeglugi w Porcie Lotniczym. Zajęcia praktyczne

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 02.12.2022 r. kolejna już grupa uczniów Technikum nr 2, kształcącego w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali #w ZSŻŚ, zrealizowała zajęcia praktyczne w poznańskim porcie lotniczym.

Praktyka obejmowała m.in. przejście procesu odprawy biletowo-bagażowej na stanowisku check-in, szczegółowy przebieg kontroli bezpieczeństwa oraz boarding czyli procedurę wejścia pasażerów na pokład samolotu.

Młodzież miała również możliwość poznania stref portu lotniczego, do których zwykle pasażerowie nie mają dostępu, na przykład sortownię bagaży. Bardzo interesującym elementem programu praktyki były zajęcia przeprowadzone przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z zakresu postepowania z pasażerem potencjalnie uciążliwym czy bagażem pozostawionym bez opieki.

Uczniowie mieli też możliwość, obsługiwać mobilne urządzenie do wykrywania i neutralizacji ładunków wybuchowych. Pozyskana wiedza z pewnością pozytywnie wpłynie na wyniki egzaminów zawodowych!

Materiał: Michał Swoboda

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)