Dziś mamy 24 lutego 2024, sobota, imieniny obchodzą:

03 grudnia 2022

Uczniowie Żeglugi w Porcie Lotniczym. Zajęcia praktyczne

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 02.12.2022 r. kolejna już grupa uczniów Technikum nr 2, kształcącego w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali #w ZSŻŚ, zrealizowała zajęcia praktyczne w poznańskim porcie lotniczym.

Praktyka obejmowała m.in. przejście procesu odprawy biletowo-bagażowej na stanowisku check-in, szczegółowy przebieg kontroli bezpieczeństwa oraz boarding czyli procedurę wejścia pasażerów na pokład samolotu.

Młodzież miała również możliwość poznania stref portu lotniczego, do których zwykle pasażerowie nie mają dostępu, na przykład sortownię bagaży. Bardzo interesującym elementem programu praktyki były zajęcia przeprowadzone przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z zakresu postepowania z pasażerem potencjalnie uciążliwym czy bagażem pozostawionym bez opieki.

Uczniowie mieli też możliwość, obsługiwać mobilne urządzenie do wykrywania i neutralizacji ładunków wybuchowych. Pozyskana wiedza z pewnością pozytywnie wpłynie na wyniki egzaminów zawodowych!

Materiał: Michał Swoboda

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)