Dziś mamy 28 lutego 2024, środa, imieniny obchodzą:

03 grudnia 2023

Turniej warcabowy. Uczestnicy wykazali się dużą cierpliwością

fot. powierzone

fot. powierzone

Warcaby to jedna z najpopularniejszych gier dla #dzieci i młodzieży. To również gra edukacyjna ucząca cierpliwości i koncentracji, rozwijająca umiejętność logicznego myślenia, planowania i wdrażania strategii. Warcaby wprowadzają również elementy współzawodnictwa, zdrowej rywalizacji oraz zasady „fair play”.

W czwartkowe popołudnie 30 listopada 2023r. Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego był organizatorem warcabowych rozgrywek. W tym wydarzeniu wzięli udział  uczniowie z klas 4 – 8. Uczestnicy  zostali dobrani w pary za pośrednictwem losowania.  Po dość długich zmaganiach, w czasie, których rozegrano emocjonujące etapy, wyłoniono najlepszych warcabistów naszej szkoły. Zagrali oni w finale i uzyskali następujące lokaty:

Wyróżnienie: Jacek Kęsy kl.4a

3 miejsce: Jakub Mreła kl.4c

2 miejsce: Igor Smażyk  kl.4a

1 miejsce: Kacper Zandecki kl.4c

Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, cierpliwością oraz zaangażowaniem nie tylko w swoje zwycięstwo ale również w grę swoich rówieśników. Turniej przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Był okazją do sprawdzenia i porównania umiejętności graczy, a także świetną zabawą i doskonałą formą aktywnego spędzania wolnego czasu.

Materiał: Beata Witusińska / Szkoła Podstawowa nr 2 Nakło

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)