Dziś mamy 2 marca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

11 grudnia 2023
Wiadomości z regionu

Tragiczny wypadek na DK10. Występują utrudnienia w ruchu (aktualizacja)

fot. OSP Solec Kujawski

fot. OSP Solec Kujawski

Do tragicznego wypadku doszło dzisiejszego ranka. #Strażacy z Solca Kujawskiego w sile dwóch zastępów udali się pod wskazany kilometr krajowej 10.

Po przybyciu na miejsce zastano dwa samochody na pasie ruchu po czołowym zderzeniu. Poszkodowanych łącznie zostało 5 osób. W pierwszej kolejności Soleccy strażacy przejęli osoby poszkodowane od funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Ruchu Drogowego. U jednego z poszkodowanych doszło do zatrzymania akcji serca. Strażacy niezwłocznie przystąpili do przywrócenia funkcji życiowych. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego kontynuowano resuscytację, niestety po długiej walce o życie poszkodowanego nie udało się przywrócić funkcji życiowych. Reszta uczestników została przebadana przez Strażaków oraz przybyłe Zespoły Ratownictwa Medycznego. Po przebadaniu wszystkie osoby trafiły do bydgoskich szpitali.

Na ten moment kierowcom radzimy omijać ten odcinek drogi utrudnienia mogą potrwać jeszcze przez dłuższy czas.

Materiał: OSP Solec Kujawski


Ustalenia policji:

Bydgoscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności dzisiejszego (11.12.2023) wypadku na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Przyłubie, w powiecie bydgoskim. W zderzeniu dwóch pojazdów, skody i citroena, śmierć na miejscu poniosła pasażerka pierwszego z nich. Cztery pozostałe osoby uczestniczące w zdarzeniu trafiły do szpitali.

Dzisiaj (11.12.2023) o godzinie 7:13 dyżurny bydgoskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło na drodze krajowej nr 10 w Przyłubiu, pow. bydgoski.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący skodą octavią, z nieznanych przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka citroenem berlingo. W wyniku poniesionych obrażeń pasażerka skody poniosła śmierć na miejscu. Dwie kolejne osoby podróżujące skodą oraz kierowcy obu pojazdów oraz trafili do szpitali w Bydgoszczy oraz Toruniu.

Bydgoscy policjanci prowadzą, pod nadzorem prokuratora, czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Droga w tym miejscu jest całkowicie zablokowana. Od strony Bydgoszczy - w Solcu Kujawskim i Makowiskach - oraz w Toruniu policjanci blokują wjazd na ten odcinek drogi krajowej nr 10 i kierują pojazdy na drogi alternatywne.

Materiał: kom. Lidia Kowalska / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 22 21

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (9)

  rolnik, w dniu 11-12-2023 09:52:11 napisał:

  Ten wypadek miał miejsce wczoraj ,nie występują utrudnienia a ludzie wprowadzani są w błąd .To jest to " rzetelne dziennikarstwo " , "kopiuj i wklej "

  odpowiedz

  • -1 (7)

  rolnik, w dniu 11-12-2023 10:00:10 napisał:

  Przepraszam , za powyższy wpis ,opisany wypadek był w okolicach Drobina

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Kalendarz A3 12-miesięczny
42,00PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Kolaż ze zdjęć 30x40
16,00PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Klasyfikacja tusz zwierząt. Egzaminy dla kandydatów na rzeczoznawców

Informacja o egzaminach kwalifikacyjnych w zakresie klasyfikacji tusz# zwierząt rzeźnych w systemie EUROP w I i II kwartale 2024 r.

(czytaj więcej)
0

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj". Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj" – to już kolejna edycja ogólnopolskiej akcji #informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)