Dziś mamy 29 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

14 kwietnia 2024

Spotkanie ze specjalistką zdrowego odżywiania. Rozstrzygnięto konkurs

fot. powierzone

fot. powierzone

W ramach projektu na organizację zajęć pozalekcyjnych#, dnia 11 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Karnowie odbyło się spotkanie ze specjalistkę zdrowego odżywiania p. Marzeną Karakiewicz.

Podczas prelekcji uczniowie mieli możliwość wysłuchania ciekawej pogadanki na temat podstawowych zasad zdrowego odżywiania, zbilansowanej diety i aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego. Pani Marzena oraz p. Hanna Heymann zaprezentowały medale zdobyte w zawodach oraz biegach terenowych, zachęcając tym uczniów i młodzież do rozwijania swoich sportowych pasji a przede wszystkim dbania o zdrowie. W trakcie spotkania został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pn. ,,Używek się wystrzegamy, witaminy pochłaniamy”, prace wykonane przez uczniów były tak kolorowe i piękne, że jury przyznało wszystkim pierwsze miejsce.

Podsumowaniem całego spotkania była degustacja  zdrowych przekąsek, kolorowych koktajli pełnych witamin i różnych owoców dostarczających siłę i energię każdego dnia.

Spotkanie odbyło się dzięki finansowemu wsparciu Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią oraz Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Organizatorzy spotkania: p. Anna Chyżewska, p. Ewa Pater, p. Marlena Kowalska, p. Agnieszka Bembnista.

Materiał: Marlena Kowalska, Agnieszka Bembnista

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 18 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)