Dziś mamy 13 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

30 maja 2023

Spotkanie z szubińskim dzielnicowym. Cenne informacje od policjanta

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym, różnych metodach działań oszustów oraz# Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, rozmawiał na spotkaniu zorganizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Brzózkach dzielnicowy z Szubina, asp. Damian Ziółkowski.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Szubinie, asp. Damian Ziółkowski wziął udział w spotkaniu zorganizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Brzózkach. Spotkanie, które odbyło się w Turze, było doskonałą okazją, aby przybliżyć mieszkańcom podległego rejonu służbowego Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację mobilną „Moja Komenda”, dzięki którym w łatwy i przystępny sposób można nawiązać kontakt z Policją.

Policjant ostrzegał przed oszustami, informował o ich sposobach działania i radziła, jak ustrzec się przed przestępcami. Mowa była o przestępstwach na tzw.: „wnuczka” i „policjanta”. Funkcjonariusz przestrzegał też przed zawieraniem znajomości za pośrednictwem Internetu, informując, że przestępcy wykorzystując znajomości wirtualne również wyłudzają pieniądze.

Spotkanie było też doskonałą okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzielnicowy przypomniał obowiązujące przepisy, zwracając uwagę na konieczność wyposażania się w elementy odblaskowe, które zwiększają bezpieczeństwo pieszych poruszających się po trasach.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień Chorych na Parkinsona. Symbolem czerwony tulipan

Światowy Dzień Chorych na Chorobę #Parkinsona ustanowiono w 1997 roku przez Europejskie Stowarzyszenie Chorych na Chorobę Parkinsona w rocznicę urodzin londyńskiego lekarza Jamesa Parkinsona, który jako pierwszy rozpoznał i opisał objawy tego schorzenia. Warto dodać, iż 11 kwietnia 1997 roku Europejskie Stowarzyszenie na Rzecz Chorych na Parkinsona ogłosiło niezwykle ważną Kartę Praw Osób Chorych.

(czytaj więcej)
0

Dzień Czekolady. Pierwszą tabliczkę wyprodukowano blisko 200 lat temu

Dziś Dzień Czekolady. To jeden z najpopularniejszych słodkich# przysmaków.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed owadami. Środki powinny posiadać pozwolenie na obrót

Chroniąc się przed owadami, często stosujemy produkty# do ich odstraszania. Możemy wybrać repelenty w sprayu, płynie, mleczku, kremie, żelu czy chusteczki.

(czytaj więcej)