Dziś mamy 26 września 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

30 maja 2023

Spotkanie z szubińskim dzielnicowym. Cenne informacje od policjanta

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym, różnych metodach działań oszustów oraz# Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, rozmawiał na spotkaniu zorganizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Brzózkach dzielnicowy z Szubina, asp. Damian Ziółkowski.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Szubinie, asp. Damian Ziółkowski wziął udział w spotkaniu zorganizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Brzózkach. Spotkanie, które odbyło się w Turze, było doskonałą okazją, aby przybliżyć mieszkańcom podległego rejonu służbowego Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację mobilną „Moja Komenda”, dzięki którym w łatwy i przystępny sposób można nawiązać kontakt z Policją.

Policjant ostrzegał przed oszustami, informował o ich sposobach działania i radziła, jak ustrzec się przed przestępcami. Mowa była o przestępstwach na tzw.: „wnuczka” i „policjanta”. Funkcjonariusz przestrzegał też przed zawieraniem znajomości za pośrednictwem Internetu, informując, że przestępcy wykorzystując znajomości wirtualne również wyłudzają pieniądze.

Spotkanie było też doskonałą okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzielnicowy przypomniał obowiązujące przepisy, zwracając uwagę na konieczność wyposażania się w elementy odblaskowe, które zwiększają bezpieczeństwo pieszych poruszających się po trasach.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Konkurs na najlepszą pracę magisterską. Zgłoszenia do 15 października

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do 35. edycji konkursu# Ministra Spraw Zagranicznych na najlepszą pracę magisterską z zakresu polskiej polityki zagranicznej. Prace należy przesyłać do MSZ do 15 października. Na zwycięzcę – zdobywcę nagrody I stopnia czeka nagroda w wysokości ok. 13 tys. złotych i staż w centrali MSZ lub w placówce zagranicznej.

(czytaj więcej)
0

O przyszłości onkologii w Polsce. Cztery spotkania edukacyjne

Polskie Towarzystwo Onkologiczne zaprasza #przedstawicieli organizacji pacjentów na cykl spotkań edukacyjnych

(czytaj więcej)
0

"Bohaterowie bez granic". Strażacy opowiadają o doświadczeniach w Grecji

W lipcu 2023 r. moduł GFFFV Poland w składzie #149 strażaków i 49 samochodów wziął udział w akcji gaszenia pożarów lasów w Grecji.

(czytaj więcej)