Dziś mamy 23 lutego 2024, piątek, imieniny obchodzą:

29 listopada 2023

Spotkanie w wypożyczalni. Członkinie DKK omawiały książkę "O zmierzchu"

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

"O zmierzchu” autorstwa Hwang Sok-Yong była tematem listopadowego# spotkania DKK w nakielskiej wypożyczalni.

„O zmierzchu” to poruszająca historia architekta Parka Min-u, który mimo trudnych warunków w seulskich slumsach odnosi niespotykany sukces. Przez wiele lat ciężkiej pracy i niezłomnej determinacji, staje się właścicielem renomowanej firmy, specjalizującej się w prestiżowych projektach. Jednak pewnego dnia Min-u otrzymuje zaskakującą wiadomość od kobiety, która niegdyś była dla niego ważna. Ta niespodziewana wiadomość sprowadza na niego fale wspomnień  z dzieciństwa, które dawno zakopał w pamięci. W rezultacie Min-u uświadamia sobie, że przyczynił się do bezdusznej modernizacji Korei i pomógł zniszczyć świat z którego pochodził.

Mimo niewielkiej objętości, książki tej nie czyta się łatwo, wymaga ona dużego skupienia. Czytelnik może mieć trudność z zapamiętaniem imion bohaterów, a w konsekwencji zrozumieć kto jest kim. Nie jest to książka dla każdego.

Następne spotkanie DKK odbędzie się  14.12.2023, omawiać będziemy książkę pt.: „Dom Holendrów” autorstwa Ann Patchett.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Materiał: Marta Warmke / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)