Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

18 lutego 2024

Skontrolowano tylko dwie stacje w powiecie. Jakość paliw sprawdzona

fot. MM

fot. MM

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadził kontrolę #jakości paliwa na stacjach benzynowych w całym kraju. Jak wypadły tzw. CPN-y w naszym powiecie?

Przez cały ubiegły rok, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) przeprowadzał kontrolę jakości paliw na stacjach benzynowych. To do tej instytucji należy monitorowanie i kontrolowanie jakości paliwa. Kontrolowano jakość paliw ciekłych - benzyny i oleju napędowego, biopaliw ciekłych oraz gazu skroplonego (LPG). Pobierane były próbki paliw z poszczególnych stacji, które następnie oceniano pod kątem ich zgodności z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu ministra gospodarki z 2007 roku w sprawie sposobu monitorowania jakości paliw ciekłych.

Kontrole nie objęły wszystkich stacji w kraju. Sprawdzono 1934 CPN-y. Okazuje się, że w większości z nich, jakość sprzedawanych tam paliw była dobra, a ponadto była także lepsza niż w 2021 i 2022 roku. Jeżeli chodzi o zeszły rok, na terenie powiatu nakielskiego dystrybucja i sprzedaż paliw była prowadzona w 17 stacjach. Z tego, osiem znajduje się na terenie gminy Nakło, cztery na terenie gminy Szubin, po dwie w gminie Kcynia i Mrocza oraz jedna stacja w Sadkach. Spośród nich, w ubiegłym roku UOKiK przeprowadził tylko dwie kontrole. Skontrolowano tylko paliwo na stacji w Ślesinie - gdzie zarówno jakość oleju napędowego oraz benzyny była dobra, oraz stacji przy ul. Poznańskiej w Nakle, gdzie tamtejszy olej napędowy również był dobrej jakości. Warty zapamiętania dla kierowców jest fakt, że w przypadku wątpliwości co do jakości paliwa, można ten fakt zgłosić. Wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej UOKiK. Należy opisać miejsce zakupu paliwa oraz nieprawidłowości i dane osoby zgłaszającej. Takie zgłoszenie jest podstawą do przeprowadzenia kontroli na stacji przez UOKiK.

Źródło: 

Oceń artykuł: 9 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (5)

  Za komuny , w dniu 18-02-2024 13:25:24 napisał:

  Com dawno już nie ma

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Za komuny , w dniu 18-02-2024 13:26:20 napisał:

  Cpn dawno już nie ma

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ja, w dniu 19-02-2024 09:10:09 napisał:

  CO DO PALIW TO PALIWO EKO TO WIELKA SCIEMA I ROBIENIE LUDZI W BAMBUKO.NISZCZENIE SILNIKOW .

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Pamiątka A4
20,00 zł PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Budowa magazynów
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)