Dziś mamy 23 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

27 marca 2024

Rywalizowano o tytuł najlepszego mówcy. Alex Baliniak w finale konkursu

fot. powierzone

fot. powierzone

23 marca odbył się ogólnopolski finał konkursu# International Public Speaking Competition 2024.

Do III LO w Gdańsku przybyło 23 najlepszych uczniów z całej Polski wyłonionych w etapach regionalnych, wśród nich - Alex Baliniak, uczeń klasy 2 angielsko-geograficznej B z I LO w Nakle. To ogromne osiągnięcie i wyróżnienie znaleźć się w tak wąskim gronie.

Młodzież rywalizowała o tytuł najlepszego mówcy i zaszczyt reprezentowania naszego kraju w finale ogólnoświatowym w Londynie. Poziom wystąpień był bardzo wysoki zarówno pod względem merytorycznym, jak i językowym. Alex znakomicie wygłosił kilkuminutowe przemówienie pt. „The upbringing of a person determines the way they see the good and bad in life" i odpowiedział na pytania od publiczności. Decyzją sędziów zwycięzcą został Marcin Skiba z III LO w Gdańsku.

Konkurs organizowany jest przez stowarzyszenie The English Speaking Union, które zrzesza członków z całego świata i przeznaczony jest dla uczestników w wieku od 16 do 20 lat.

Opiekunem Alexa podczas konkursu w Gdańsku była pani Romana Jelińska.

Materiał: Ilona Świder / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 17 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)