Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

03 grudnia 2023

Ruszyła akcja "Piernik do Wiatraka". Słodkości trafią do mieszkańców

fot. Marcin Jarzembowski

fot. Marcin Jarzembowski

„Piernik do Wiatraka” – to hasło świątecznej akcji, do udziału w której zaprosiła #Fundacja „Wiatrak”. Jej celem jest wypiekanie słodkości, które trafią do ubogich mieszkańców Bydgoszczy.

By włączyć się w pomaganie wystarczy upiec dowolną liczbę pierników i do 19 grudnia dostarczyć je do siedziby fundacji przy ul. Bołtucia 7. – Ciastka można również składać do oznakowanych koszy w sześciu bydgoskich kościołach – tłumaczy Ewa Szałkowska z biura prasowego fundacji.

Są to świątynie parafialne: św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze, św. Antoniego z Padwy na Czyżkówku; św. Jadwigi Królowej na Wzgórzu Wolności, św. Wincentego a Paulo, Chrystusa Króla na Błoniu i Matki Boskiej Królowej Męczenników w Fordonie. – Upieczone pierniki wolontariusze „Wiatraka” przekażą uczestnikom bydgoskiej wigilii dla ubogich, która odbędzie się 20 grudnia w Hali Sportowo-Widowiskowej „Immobile Łuczniczka” – dodała Ewa Szałkowska.

Pierwsza porcja pierników została wypieczona z udziałem wolontariuszy, w siedzibie fundacji. – Na tę okazję przygotowaliśmy wyjątkowy przepis. Listę tradycyjnych produktów wzbogaciliśmy o szczyptę radości i dużą porcję dobroci – dodał ks. dr Piotr Wachowski, prezes „Wiatraka”. Sala restauracyjna Domu Jubileuszowego Jana Pawła II nabrała przedświątecznego klimatu. Przygotowano trzy stoły – przy każdym stanęło po kilka osób. – Nie wiem dlaczego, ale od zawsze miałam w sobie pragnienie pomagania. Jak ktoś do mnie przychodził, kiedy słyszałam, że to pijak, wspierałam tego człowieka. Ja chcę i bardzo lubię to robić. Jezus również miał miękkie serce do ubogich, pomagał zawsze, wszędzie, każdemu – dodała Nikola Maciejewska z Młodzieżowej Rady Programowej Diecezji Bydgoskiej, należąca również do wolontariatu „4don4LORD” („Fordon dla Pana”).

Specjalne jury wybrało najlepszą drużynę, oceniając formę wykonania pierników, jednak ostatecznie każdy czuł się zwycięzcą. – Ogromna frajda, tym bardziej, że znany jest cel akcji. Nie każdy te święta może przeżywać tak, jak my, czyli z rodziną oraz stołem zastawionym po brzegi. Więc cieszę się, że w taki sposób możemy pomóc ubogim – powiedział Maciej Frelichowski.

Na adres media@wiartak.org.pl można przesyłać zdjęcia oraz filmy z podejmowanych akcji pieczenia pierników. Zostaną one opublikowane w mediach społecznościowych „Wiatraka”. Na najciekawsze relacje czekają nagrody. – Zachęcamy do pieczenia pierników indywidulanie, rodzinnie, w gronie przyjaciół, znajomych, we wspólnotach czy firmach. Dzięki akcji i zaangażowaniu nas wszystkich, pytanie „Co ma piernik do Wiatraka?” zyskuje nową odpowiedź – wiele spontanicznego, przedświątecznego dobra – podsumowuje ks. dr Piotr Wachowski.

Dodatkowe informacje na temat akcji można znaleźć na stornie www.wiatrak.org.pl.

Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)