Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 maja 2022

Rozpoczęli przygodę w Słowenii. Wyjazd w ramach programu Erasmus+

fot. pow.

fot. pow.

Grupa uczniów z ZSCKR w Samostrzelu, pod opieką# pani Ewy Kaak i pana Damiana Poniewierskiego rozpoczęła podróż do Słowenii, w ramach programu ERASMUS +

Początek podróży minął nam dosyć szybko, ponieważ większość z nas spała. Zanim się obejrzeliśmy byliśmy już w Łodzi na postoju, gdzie mogliśmy "rozprostować nogi". W Polsce było jeszcze kilka przystanków... Następnie, w 2,5 godziny przemknęliśmy przez Czechy, a potem kilka godzin przejeżdżaliśmy przez Austrię. Rano zjedliśmy posiłek w McDonald's. Około godziny 14-tej w niedzielę byliśmy już na granicy Słowenii. Podziwiając przepiękne widoki, dotarliśmy o 15.30 do celu, czyli miasta Kranj. Zjedliśmy smaczny obiadek w restauracji. Zakwaterowaliśmy się w akademiku, z widokiem na góry, a później był czas na odpoczynek.

Lep pozdrav iz lepe Slovenije!

Materiał: Nowak Magdalena i Kryś Wiktoria - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)