Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

15 marca 2023

Przewrócone drzewo przyczyną wypadku. Poszkodowani przetransportowani do szpitala

fot. JRG Wągrowiec, OSP Skoki

fot. JRG Wągrowiec, OSP Skoki

14 marca br. ok. godziny 21:40 do Stanowiska Kierowania# Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło zgłoszenie, z informacją o powalonym drzewie, w które uderzył nadjeżdżający samochód osobowy. Zgłaszający poinformował, że do zdarzenia doszło w miejscowości Roszkówko na drodze w kierunku Chociszewa, gmina Skoki.

Po przyjeździe straży pożarnej na miejsce zdarzenia okazało się, że pojazdem osobowym, który uderzył w drzewo podróżowały trzy osoby, z których jedna jest nieprzytomna, a pozostałe dwie z ogólnymi potłuczeniami ,również potrzebują natychmiastowej pomocy medycznej.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym do czasu przyjazdu Zespołów Ratownictwa Medycznego. Medycy przejęli poszkodowanych, a następnie zabezpieczyli medycznie w celu przetransportowania do szpitala.

Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję strażacy przystąpili do usuwania powalonego drzewa z drogi, a także usunęli pozostałości rozbitego pojazdu.

Uszkodzony pojazd został przemieszczony poza drogę. Na czas prowadzonych działań droga powiatowa była całkowicie zablokowana. W działaniach udział brały zastępy PSP i OSP.

Materiał: ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu

Oceń artykuł: 9 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • -4 (4)

  Beg, w dniu 16-03-2023 07:05:28 napisał:

  Dzie to je ? Bez Navigatora tam nie polete co by szkody zobaczyć

  odpowiedz

  • 3 (7)

  jan, w dniu 16-03-2023 09:24:22 napisał:

  Dziwię się, że nikt nie usuwa starych drzew rosnących blisko szosy.

  odpowiedz

  • 2 (4)

  kierowca, w dniu 16-03-2023 11:05:42 napisał:

  do decydentow zycie ludzkie nic nie znaczy wazniejszy jest kotek

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 16-03-2023 21:24:11 napisał:

  Gdzie to jest?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 16-03-2023 21:27:24 napisał:

  j...ć P.S

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Dorota, w dniu 17-03-2023 06:56:17 napisał:

  Dobrze,że to spruchniałe drzewo nie spadło centralnie na środek auta,wtedy by mogło być kiepsko. Mam nadzieję,że osoby uczestniczące w wypadku szybko wrócą do zdrowia. Powinni regularnie np. na jesień, sprawdzać drzewa przy drogach. Spróchniałe drzewa to ogromne niebezpieczeństwo.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Zaproszenia
4,00 zł PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Budowa magazynów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)