Dziś mamy 29 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

19 marca 2024

Przedszkolaki uczciły Międzynarodowy Dzień Pandy. Zajęcia w bibliotece

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

16 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pandy#. Panda jest gatunkiem chronionym, jednocześnie jednym z najbardziej lubianych zwierząt przez dzieci.

Motylki z Przedszkola Wesoła Piątka uczciły ten dzień przychodząc do Biblioteki Dziecięcej. Przedszkolaki podczas zajęć miały okazję poznać środowisko naturalne, tryb życia, sposób odżywiania tego niezwykłego zwierzęcia. Dowiedziały się też, jak ważna jest ochrona zagrożonych gatunków. Dzieci naśladując pandę w zabawach ruchowych, oraz wykonując pracę plastyczną wyraziły swoją sympatię do zwierzęcia. Wzbogaciły swoją wiedzę o nowe informacje i ciekawostki z życia swojego ulubieńca.

Materiał: Anna Splitt / Biblioteka Dziecięca w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 15 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)