Dziś mamy 29 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

27 stycznia 2023

Profilaktyczne zajęcia w szkołach. Policjanci w Kcyni i Anielinach

Wiele różnych zagadnień związanych z bezpiecznym spędzaniem nadchodzących ferii, omówili na spotkaniach z dziećmi policjanci #powiatu nakielskiego. Profilaktyką objęto uczniów w Anielinach i Kcyni.

Policjanci powiatu nakielskiego prowadzą cykl spotkań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci podczas nadchodzących ferii. Ostatnio odwiedzili uczniów w Niepublicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia „Żakus” w Anielinach i Szkole Podstawowej w Kcyni. Zajęcia w obu placówkach przeprowadzono z podziałem na grupy wiekowe, do których dostosowano tematykę prelekcji.

W klasach młodszych policjanci przypominali dzieciom, by nie wchodziły na zamarznięte akweny, zachowały ostrożność podczas zabaw na śniegu i podczas pobytu bez nadzoru rodziców w domach. Mundurowi wiele uwagi poświęcili też bezpieczeństwu ruchu drogowego, zwracając uwagę, by najmłodsi korzystali z wyznaczonych przejść dla pieszych, przemieszczali się właściwą stroną drogi i nosili na odzieży odblaski.

Uczniowie klas starszych dodatkowo dowiedzieli się wiele na temat zagrożeń związanych z niewłaściwym korzystaniem w Internetu i zawieraniem znajomości w sieci. Prócz tego, policjanci przypominali o odpowiedzialności prawnej, jaką młodzież może ponieść przed sądem za demoralizację i łamanie prawa.

Dzieci miały też okazję dowiedzieć się, na czym polega praca przewodnika policyjnego psa i zobaczyć pokaz tresur czworonoga przygotowany przez asp. szt. Łukasza Króla i jego podopiecznego Rokiego.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 34 11

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)