"Powstanie Wielkopolskie na Pałukach i Krajnie". Wyłoniono laureatów konkursu
fot. powierzone
W niedzielę 3 grudnia 2023 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbyło się# podsumowanie projektu pt. „DZIEŃ PO DNIU. POWSTANIE WIELKOPOLSKIE NA PAŁUKACH I KRAJNIE”.
Projekt realizowany był przez Szubińskie Towarzystwo Kulturalne we współpracy z Muzeum Ziemi Szubińskiej, Muzeum Ziemi Krajeńskiej i Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Zadanie sfinansowane zostało ze środków Powiatu Nakielskiego w ramach otwartego konkursu ofert. W niedzielę w muzeum podsumowano projekt – zaprezentowano wystawę i podsumowano konkurs dla dzieci i młodzieży.
W spotkaniu udział wzięli m.in. burmistrz Mariusz Piotrkowski, członek zarządu powiatu Ignacy Pogodziński, ks. dziekan Tadeusz Lesiński, członkowie organizacji oraz wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie. Przed ogłoszeniem wyników wiersz zaprezentowała Zuzanna Kłosowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie. Prace nadesłane na konkurs oceniła komisja w składzie: zastępca burmistrza Wioletta Borys-Stachowiak, z ramienia Rady Muzeum Jadwiga Erdmann, przedstawiciel Szubińskiego Towarzystwa Kulturalnego Patrycja Banasiak. Komisja dokonała analizy prac konkursowych zgodnie z przyjętymi w regulaminie kryteriami. Na konkurs nadesłano prace ze: Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie, Szkoły Podstawowej w Królikowie, Szkoły Podstawowej w Kowalewie, Szkoły Podstawowej w Rynarzewie, Szkoły Podstawowej w Turze, Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie, Placówki Wsparcia Dziennego w Szubinie, zajęć plastycznych SzDK, Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni, Szkoły Podstawowej im. H. Sucharskiego w Sadkach, Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Nagrodzeni pracowali pod kierunkiem nauczycieli i instruktorów: Hanny Zawadzkiej-Pleszyńskiej, Magdaleny Itrich, Elżbiety Lasik, Marleny Nowaczewskiej, Anny Kubalewskiej, Małgorzaty Otto, Hanny Molenda, Violetty Hejza, Marioli Polańskiej, Piotra Szybowicza.
Wręczenia nagród dokonali burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski i koordynator projektu Kamila Czechowska.
Wyniki:
Klas „0”- III: I miejsce Apolonia Kurowska zajęcia SzDK; II miejsce Jan Rozkowiński Szkoła Podstawowa w Rynarzewie; III miejsce Bartosz Osiński Placówka Wsparcia Dziennego w Szubinie; Wyróżnienie: Michalina Zygowska z zajęcia SzDK.
Klas IV-VIII szkół podstawowych: I miejsce Zofia Masiakowska Szkoła Podstawowa w Kcyni; II Julia Adamowska Szkoła Podstawowa w Rynarzewie; III miejsce Oliwia Wojciechowska Szkoła Podstawowa w Sadkach; wyróżnienia: Antonina Ujazdowska Szkoła Podstawowa w Kcyni; Laura Graba Szkoła Podstawowa w Kowalewie; Zuzanna Sadzińska Szkoła Podstawowa w Rynarzewie; Filip Karol Przybylski Szkoła Podstawowa w Kowalewie.
Klas ponadpodstawowych: I miejsce Oliwia Kaniewska I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią; II miejsce Anna Koniec I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.
W kategorii prace literackie: I miejsce Zuzanna Kłosowska Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie; II miejsce Sara Graba Szkoła Podstawowa w Kowalewie.
W kategorii specjalne - inna forma: równorzędne I miejsca: Martyna Miziuła I Liceum Ogólnokształcące w Szubinie; Julia Tonn I Liceum Ogólnokształcące w Szubinie; Zofia Kubalewska I Liceum Ogólnokształcące w Szubinie.
Materiał: Kamila Czechowska
Galeria
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Pierwszy realny sprawdzian. Bezzałogowy statek powietrzny
System FlyEye 3.0 został wdrożony do użytku #w 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej (8.K-PBOT) w 2019 r. Obsługą zestawu zajmują się piloci bezzałogowych statków powietrznych (BSP) klasy I z Grupy Rozpoznania Obrazowego (GRO), którzy do tej pory wykonali na nim ponad 700 h godzin nalotu. Bezcenne doświadczenie zdobyli podczas monitorowania szczelności wschodniej granicy RP, wskazywania zagrożeń związanych z falą powodziową na Odrze w ramach operacji pk. Feniks oraz licznych ćwiczeń na poligonach i terenach cywilnych.
(czytaj więcej)To była prawdziwa zima! Zobacz archiwalne zdjęcia z regionu
Zima na przełomie 1978/1979 roku była wyjątkowo# biała. W całym kraju mocno sypnęło śniegiem. Opady były bardzo intensywne i na kilka tygodni sparaliżowały cały kraj. Pod zaspami znalazł się także nasz region.
(czytaj więcej)Rozpoczął się okres Adwentu. Czas radosnego oczekiwania
Dziś w Kościele katolickim rozpoczął się czterotygodniowy okres Adwentu#. To czas, który ma przygotować wiernych na okres Bożego Narodzenia.
(czytaj więcej)Nowe rezerwaty przyrody w regionie. Łącznie 150 ha lasów
Z okazji jubileuszu Lasy Państwowe na II Ogólnopolskiej Naradzie o Lasach ogłoszono# powstanie 53 nowych rezerwatów jeszcze w grudniu 2024 r., a kolejne 47 powstaną do końca 2025 r.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!