Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 maja 2024
Wiadomości z regionu

Postanowili najeść się cudzych czereśni. Kradzież i groźby w ogrodzie

fot. zdjęcie ilustracyjne

fot. zdjęcie ilustracyjne

Bardzo poważne konsekwencje prawne dla 20 i 25 latka#, którzy postanowili najeść się cudzych czereśni. Byli na tyle bezczelni, że robili to na oczach właścicieli - starszego małżeństwa. Nie przebierali w słowach wyzywając ich, pojawiły się również groźby. W końcu kobiecie wyrwali telefon i uciekli. Szybko zostali zatrzymani.

Cała sytuacja miała miejsce za dnia. W niedzielę około godziny 13 w centrum Wągrowca na ogrodzie jednej z posesji w starsze małżeństwo prowadziło prace przy nakrywaniu siatką czereśni. W pewnym momencie do płotu, gdzie sięgały drzewa podeszło dwóch młodych mężczyzn i zaczęli zrywać owoce.

Właścicielka drzewa ostrzegła ich, że zostały one opryskane i lepiej, żeby nie jedli owoców. Mężczyźni lekceważąco odparli że są dobre i nic nie robili sobie ze sprzeciwu właścicieli, zaczęli ich wyzywać i grozić im aby ich przestraszyć.

Małżeństwo postanowiło wezwać policję, bo nie godzili się ani na okradanie z owoców, ani na takie zachowanie wobec nich. Kobieta chwyciła telefon aby zrobić im zdjęcie i zadzwonić na numer alarmowy 112. Jeden z mężczyzn groził kobiecie aby nie robiła zdjęć, wychylił się przez płot wyrwał kobiecie telefon z ręki i oboje uciekli.

Mąż kobiety poinformował członka swojej rodziny o zajściu, po chwili zadzwonili również na numer alarmowy 112 gdzie dyspozytor przyjął zgłoszenie i przekazał informację o zdarzeniu dyżurnemu wągrowieckiej jednostki Policji. Na miejsce wysłano patrol przewodników psów. Policjanci otrzymali od zgłaszających istotne wskazówki, co pozwoliło na szybkie i skuteczne działanie.

Mężczyźni zostali zauważeni na ul. Kościuszki w Wągrowcu. Na widok policjantów jeden z nich schował się w bramie pobliskiej posesji, nadto energicznie wyrzucił w pobliskie krzewy trzymany przez siebie przedmiot. Oboje zostali zatrzymani, na miejsce wezwano wsparcie i rozpoczęto wyjaśnianie sprawy.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkający poza Wągrowcem mieszkańcy powiatu w wieku 20 i 25 lat. Zaczęli wyjaśniać interweniującym policjantom przebieg zdarzenia. Wyrzucony w krzewy przedmiot okazał się być skradzionym telefonem pokrzywdzonej. Policjanci ustalili również, że mężczyźni zdążyli odwiedzić mieszkającego w pobliżu kolegę, aby ten użyczył im igły do wyciągnięcia karty sim. Ta została wyciągnięta, zniszczona i wyrzucona do słoika na niedopałki papierosów.

Kiedy „mleko się wylało” mężczyźni współpracowali z policjantami wyjaśniając do czego zaszło. Nastepnie zostali osadzeni w celi PDOZ wągrowieckiej jednostki Policji. Przyjęte przez policjantów zawiadomienie od pokrzywdzonych wskazywało na chuligański charakter ich postępowania. Zgromadzony materiał dowodowy dał podstawę do postawienia zarzutów stosowania gróźb karalnych zarówno jednemu, jak i drugiemu mężczyźnie. Kolejnym zarzutem jaki usłyszał starszy z mężczyzn był zarzut kradzieży, jednak forma w jakiej to uczynił w ocenie śledczych, czynił ten czyn szczególnie zuchwałym. Dodatkowo obydwu zatrzymanych usłyszało zarzut zniszczenia karty SIM.

Arogancja, brak szacunku do drugiego człowieka, ale także pracy jego rąk doprowadziło dwóch młodych mężczyzn do bardzo poważnych konsekwencji. Gdyby poprzestali na kradzieży owoców, wówczas odpowiadaliby za wykroczenie z art. 123. Kodeksu Wykroczeń „Kto z nienależącego do niego ogrodu bezprawnie zabiera w nieznacznej ilości owoce, warzywa lub kwiaty, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.”

W chwili obecnej młodszy 20-latek będzie odpowiadał za zniszczenie karty sim i gróźb karalnych za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Poważniejsze zarzuty usłyszał jego starszy kolega, który dodatkowo usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej, a kto dopuszcza się tego przestępstwa podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8

Materiał: asp. Dominik Zieliński / KPP Wągrowiec

Oceń artykuł: 12 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (5)

  Ogrodnik , w dniu 24-05-2024 15:36:11 napisał:

  Czereśnie już są? Ciekawe co to za odmiana. Pewnie naćpane osły zielone jedli, myśląc że to groszek.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 9 (9)

  Nakielanin, w dniu 24-05-2024 16:04:49 napisał:

  Brawo! Ukarać surowo dla przykładu.

  odpowiedz

  • -1 (11)

  Cb, w dniu 24-05-2024 16:20:20 napisał:

  Tłusk zbiera elite na wybory.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (4)

  Kamil Zdun, w dniu 24-05-2024 20:12:27 napisał:

  A to nie są beneficjenci z funduszu sprawiedliwości? Wyznazwcy PiSlamu jak moja pani dyrektor szkoły?

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Bezprawnik, w dniu 24-05-2024 22:31:04 napisał:

  Dobry PR nie jest zły,zwłaszcza kiedy znany jest sprawca. Co jednak w sytuacji j/w kiedy by chciano zgłosić zdarzenie policjantom w sytuacji kiedy nie jest znany sprawca-? Na pewno by zostało przyjęte -?

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Janek, w dniu 25-05-2024 11:55:26 napisał:

  Policja dodatkowo powinna mieć wręcz prawo i obowiązek by takim Gnidom wymierzyć baty publicznie...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Rejestracja BDO
500PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Budowa magazynów
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)