Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 maja 2022

Portugalskie praktyki. Owocny czas uczniów z Żeglugi

fot. pow.

fot. pow.

Drugi tydzień praktyk uczniów z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej#w Nakle mija nam szybko z powodu niespodzianek przygotowanych przez naszego partnera z Portugali EduPlus. Początek tygodnia pracowaliśmy w przydzielonych nam firmach: Exemplo corajoso, Pop Gare, SD AUTO, Cardiauto, Camorsil, Marven, RTG. Są to firmy branży samochodowej i logistycznej.

Piątek okazał się dniem wolnym od praktyk, wybraliśmy się całą grupą do Povoa de Varzim, gdzie cały dzień spędziliśmy nad oceanem odpoczywając i opalając się. Sobota okazała się jeszcze większą niepodzianką, część naszej grupy wzięła udział w lekcji surfingu w miejscowości Ofir. Nowe doświadczenie przebiegło owocnie co możemy zobaczyć na zdjęciach. W niedzielę nie odpoczywaliśmy, dalej zwiedzaliśmy piękną Portugalię, a dokładnie Viana do Castelo, gdzie zwiedziliśmy Santuário de Santa Luzia z widokiem na całe miasto i ocean. Za nami półmetek, zostały nam jeszcze dwa wspaniałe tygodnie praktyk zawodowych w ramach programu Erasmus+.

Materiał: Zygmunt Korkosz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 25 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)